Diskuze

Diskutuj o mykologii, houbách, ale i běžných věcech ze života houbaře

Reakce na příspěvek

"Dnes jsem si vyjela na nedělní procházku do lesa. Chtěla jsem si nafotit rozkvetlé lilie cibulkonosné. Bohužel rostou na viditelném místě, takže je…"

Jen přihlášení uživatelé mohou přidávat příspěvky.
Přihlaš se nebo si ho vytvoř zdarma.

225 příspěvků za posledních 7 dní

Avatar uživatele

Tulák z rokle

16. 05. 2023 - 20:25

...trochu klidu do neklidné atmosféry...💓☺️

Avatar uživatele

Tulák z rokle

16. 05. 2023 - 20:41

...a ještě trochu bylinek, doufám, že nebudu pranýřován, že jsem je utrhl kvůli fotce...🌞

Avatar uživatele

Marie

16. 05. 2023 - 20:57

Zasněná bílá krása 🙂

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

17. 05. 2023 - 10:36

U nás parádně prší, to budou houbařské orgie.😎

Avatar uživatele

Václav

16. 05. 2023 - 19:37

První moje letošní houba.

Avatar uživatele

Tulák z rokle

16. 05. 2023 - 20:43

...krásnej "šupináč"...👍

Avatar uživatele

Pantáta

16. 05. 2023 - 18:14

Letos dost pozdě, bývají tam výjimečně už koncem dubna.

Avatar uživatele

Martin

16. 05. 2023 - 19:35

To je doupňáková? Z Prahy 6?

Avatar uživatele

Tulák z rokle

16. 05. 2023 - 20:46

...pěkné, koncem týdne "hodím" průzkum, už se na ně těším...

Jaroslav P.

16. 05. 2023 - 13:11

Dneska jsme potkali opeňky. Po dešti pěkně nabobtnaly uši. Potkali jsme slepýše. Na jednom místě u cesty roste česnek podivný.

Avatar uživatele

Jirka

16. 05. 2023 - 11:41

Já samozřejmě souhlasím s paní Vlastou. Lola není nic jiného než sprostný drancíř a plenitel. Přesně kvůli takovýmto nenažrancům mají např v Rakousku omezení kolik toho může sebrat. Lola toho vydrancuje takové tuny že to snad ani nemůže sežrat. Za mě je naprostá bezohlednost a sobeckost. To není láska a úcta k přírodě, to je hamižnost. U nás se o těchto lidech říká “je tak hladový/á že by po sobě zežral/a i vlastní hovno”

Avatar uživatele

Tulák z rokle

16. 05. 2023 - 11:55

...Jirko, nemáš pravdu, Lola každý rok ty ,,hovna a jiný bordel" po rádoby milovnících přírody uklízí...z přírody si vezme, to ano, ale též jí něco dává...

Avatar uživatele

Jirka

16. 05. 2023 - 12:17

Nedává jí nic, jen bere. Již notně dlouhou dobu jsem zde nucen mimo krásných a hodnotných příspěvků z přírody i sledovat fotky z toho šíleného drancování co zde ta osoba ukazuje, to je naprosto šílené co vše odtahá z lesa co vše totálně zplundruje. Kvůli těmto nenažrancům bych byl i pro to aby se zde zavedl ten rakouský model.

lola

16. 05. 2023 - 14:52

co dodat k takové nenávistí a zloby prostě dnešní doba !!!

Vlasta

16. 05. 2023 - 16:55

Člověk a jeho sobecké zájmy jsou největší nepřítel přírody, to víme všichni. Ta paní se stejně nikdy nezmění a dál bude trhat petrklíče v co největším množství, to je jen kapička v moři. Ale dívat se na to nemůžu. Co kdyby se takhle chovali všichni?

Ještě musím podotknout, že sbírání odpadků v lese není žádné alibi pro prezentaci něčího hamonění, odpadky sbírá spousta lidí a nemusí se u toho hned fotit.

Vlastně jsem ráda, že jsem tuto debatu otevřela, vážím si každé kvetoucí byliny - takhle mě doma na vesnici v Krkonoších vychovali. Když někdo potřeboval nějakou bylinku na neduh, tak se pro ni došlo, ale nikdy to nebyla žádná těžba.

Avatar uživatele

vlk

16. 05. 2023 - 17:25

...všechny ty bylinky co paní lola sbírá pomohly a pomůžou jak jí, tak mnoha lidem. Nechápu, o co Jirkovi a Vlastě jde, vidí pár plechů borůvčí, medvědího česneku, květu Petrklíčů a jiných bylinek a hned drancování přírody. Harvestory, traktory, náklaďáky a jiné stroje, plastové nádoby od olejů do pil a spousta jiného svinstva v lese to nic ? Je mi z vás šouflo, takhle osočit člověka, kterého neznáte. Lola nic neporušuje a vše sbírá pro svoji potřebu a potřebu druhých...

Eva

16. 05. 2023 - 18:19

Nebudu hodnotit aktivitu paní loly z pohledu ochránce přírody. Přijde mi to zajímavé z psychologického hlediska...

Každopádně jsem ráda, že akční rádius paní loly je dost daleko od mých nalezišť.

To bych byla upřímně nešťastná.

Avatar uživatele

Jura

16. 05. 2023 - 18:50

Někteří si to tady pletou se stránkami ekoteroristických organizací, tam se můžete vyřádit do aleluja.

Avatar uživatele

Marie

16. 05. 2023 - 19:08

Souhlasím s Vlkem i Tulákem. Lola ty bylinky trhá pro svou potřebu a možná i rodinu. Vy si je asi kupujete v lékárně. Ale firmy , které je vyrábějí, je vykupují od sběračů, kteří kvůli výdělku opravdu drancují. A co bylinkáři, kteří prodávají čaje, masti apod. oficiálně a uvádějí, že jsou natrhané v čisté přírodě? To vám nevadí? Nebo nájezdy trhačů borůvek s hřebeny. Viděla jsem takové party v osm ráno s několika vědry borůvek...a pak je prodávají na trzích. Lola trhá ručně. Myslím, že ten hon na čarodějnice trochu přeháníte.

Avatar uživatele

Martin

16. 05. 2023 - 19:45

No já taky nejsem příznivcem "těžařů". Pár takových les nezničí, ale kdyby to dělali všichni....

Eva

16. 05. 2023 - 21:07

Toto je veřejný web a sloupek DISKUZE.

Vím,že jste si to privatizovali víceméně pro sebe.

Jirka je fakt poněkud ehm razantní, ale Vlasta otevřela naprosto legitimní diskuzi.

Když někdo dává své příspěvky na veřejný web,nemůže počítat s tím všichni budou neustále nadšený.

Kritika není žádné zlo.

Avatar uživatele

bohuš

17. 05. 2023 - 10:48

nechtěl jsem se do toho míchat ale tohle je přes čáru.Lola je podle mě skvělý človíček,nesbírá jen pro sebe ale i pro ty co už si třeba sami nasbírat nemohou a k přírodě má hezky vztah. to že tady jako muž urážíte ve skrytu anonimity internetu ženu je smutné a lecos to vypovídá o tom jaký jste člověk.a až příště budete na někoho ukazovat prstem,uvědomte si že zbývající čtyři ukazují na vás(pokud ovšem nejste truhlář.to by se ten počet mohl lišit)

Lola

16. 05. 2023 - 06:02

Díky přátele za porozumění i podporu

Avatar uživatele

Tulák z rokle

16. 05. 2023 - 10:55

👍🌹🍀🙂

Avatar uživatele

vlk

16. 05. 2023 - 17:25

...ať vaše bylinky pomůžou vám i vašim přátelům...

Zdeňka

15. 05. 2023 - 23:18

Lola je u mě frajer, vše nasbírat, a zpracovat to dá spousty práce a věřte, že vím o čem mluvím. Píšu tady poprvé a jsem skoro stejná jako Lola jen o mě nikdo neví. Lola u mě 👍👍👍👍. Chtěla bych se s vámi někdy sejít

Avatar uživatele

petras

15. 05. 2023 - 20:52

Pěstuji svraštělku,ale pořád se jí nechce.

Avatar uživatele

Tulák z rokle

15. 05. 2023 - 21:06

...no, hřib to není, ale zajímavé to je...paráda👍👍👍

Jaroslav P.

15. 05. 2023 - 15:30

Dneska jsme u cesty viděli staršího rozpraskaného kováře nebo koloděje.

Avatar uživatele

vlk

15. 05. 2023 - 18:30

...mám tušení, že na mém ,,kovářovišti,, už budou také za zenitem, jsou to první hřibovité co tu vylezou...

Vlasta

15. 05. 2023 - 10:16

Tenhle příspěvek patří paní Lole a nepíšu ho ráda, to mi věřte. Nechápu, jak někdo může narvat petrklíče, jedny z prvních jarních květin, když je spousta jiných bylin, které mají stejné léčebné účinky a ještě se s tím chlubit. Považuji to za neúctu k přírodě a barbarství. Ty květiny nejsou jen pro lidi, je to potrava pro včely a jiný hmyz. A jak se Vám líbí borůvčí bez listí, které někdo orval? A teď mi, paní Lolo, můžete napsat, že závidím. To tedy opravdu ne.

Jana

15. 05. 2023 - 13:03

Přesně nad tím jsem přemýšlela také....

lola

15. 05. 2023 - 15:50

Nevím jak u vás ale petrklíčů je u nás plné louky i ty borůvky a pokud trhám tak vždy jen na směsici !! O co vám jde vlastně pošpinit mě ??Jsem bylinářka a vím co dělám a mám velmi dobrý vztah k přírodě !! hezký den !!!

Avatar uživatele

Jura

15. 05. 2023 - 20:17

Zdravím dámy. No já bych nebyl tak přísný, za mých mladých let se chodilo na bylinky pravidelně. Na petrklíče, plícník, třezalku, lipový květ a listy maliníku. Pěstovala se jenom máta a meduňka a pili jsme zásadně přírodní čaje. Vždyť bylinky se "masově" vykupují a tam si myslím může někdy dojít ke škodě, ale pokud někdo sbírá šetrně pro svou potřebu (navíc petrklíče už jsou těsně před odkvětem), tak to podle mně nemůže škodit. Příroda je tu i pro nás lidi a z předchozích příspěvků vím, že Lola má k přírodě veskrze kladný vztah.

Avatar uživatele

Tulák z rokle

15. 05. 2023 - 20:36

...děvčata, musím souhlasit s Jurou a věřte, že Lola určitě není vůči přírodě žádný barbar. Když se bylinky (a nejenom bylinky) sbírají s rozumem a citem, příroda žádnou újmou určitě trpět nebude...🙂🌹😉

Avatar uživatele

vlk

15. 05. 2023 - 22:38

...holky, lola není žádnej plenitel, v bylinkách se vyzná a rozhodně přírodě neškodí. Spoustu toho rozdá a pomáhá druhým. A navíc vždy posbírá jen to co spotřebuje...

Z lásky k houbaření od roku 2001
© NaHouby.cz | david@eiselt.cz