Diskuze

Diskutuj o mykologii, houbách, ale i běžných věcech ze života houbaře

Reakce na příspěvek

"jeli se podívat na Sněžník bohužel nic a tak opět trhat lesní plody abych nešla s prázdným košem domů "

Jen přihlášení uživatelé mohou přidávat příspěvky.
Přihlaš se nebo si ho vytvoř zdarma.

220 příspěvků za posledních 7 dní

Vlasta

20. 05. 2023 - 11:04

Dobrý den, vážení,

před několika dny jsem tady vyvolala debatu, kterou u jsem si sama pro sebe nazvala Akce Petrklíč... Koho to nezajímá, otočte, prosím, kolečkem.

Přiznám se, že pohled na zdevastovanou lokalitu medvědího česneku nebo k nebi čnějící stonky petrklíčů patří pro mne k těm nejsmutnějším. Proto jsem zareagovala na jeden z příspěvků.

Vaše reakce byly pro mne velmi zajímavé: moc se mi líbilo, jak jste se zastali své kamarádky- to se cení. Chvílemi jsem měla pocit, že těmi petrklíči zachraňuje lidské životy. Taky bylo naznačeno, že když lesy ČR dělají obrovské škody v přírodě, můžeme my ostatní vlastně taky rvát, co zbylo. Pak následovala "originální" poznámka, že nejhorší je srážka s blbcem a další poučky a poznámka o závisti, která je jen slabým a nízkým protiútokem.

Aby bylo jasno: nejsem žádná Gréta ani "ekoterorista", ale přes to všecko si myslím, že každý by měl začít sám u sebe ve vztahu k přírodě, která není jenom pro nás a naše zájmy.

Na internetu najdete informace jak, kdy, co a hlavně kde sbírat-velká móda. A každý, koho potkáte s rancem medvědího česneku vám řekne, že je bylinkář, má to pro svou vlastní potřebu a pomáhá druhým. Při tom velká část sběru končí v Německu.

Taky bych chtěla poprosit paní Lolu a ostatní sběrače, jestli by mohli ty krásné voňavé květy prvosenek, které se brzy dostanou na seznam zcela chráněných rostlin, ušetřit a nahradit je jinými bylinami s podobnými léčebnými účinky.

Přeji všem radost z krásného jara.

Kalfa

20. 05. 2023 - 12:52

Popravdě nechápu tento humbuk kolem sběru bylin. Jednak jsou v Česku lokality, kde naopak má smysl, v rámci biodivezity, přemnožený druh sbírat, ono ho to nijak neohrozí a trochu to pomůže konkurenčním bylinám a jednak se na nás sype daleko horší pohroma v podobě polní produkce tzv. energetických plodin, jako řepka, kukuřice, které sebou m.j. nesou abnormální použití nejrůznějších -cidů a ovlivňují okolí mnohem déle, než pár otrhaných květů (listů) zjara. Pokud přijmu tyto výtky, tak ad absurdum mohu tvrdit : Nesbírejte šípky,trnky, berete ptáčkům krmení na zimu.

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

20. 05. 2023 - 13:47

Vlasto, Vy si nenecháte říct, tak snad Vám rozšíří Vaše obzory vědecké vyjádření k prvosenkám zdroj Wikipedia " Český Červený seznam ji zařazuje do kategorie C3 (vzácnější až ohrožený druh).[3] Pokles populace prvosenky jarní byl způsoben nárůstem zemědělské výroby, holosečnou těžbou a výsadbou kultur jehličnanů, používáním herbicidů, hnojením (hlavně dusíkatými hnojivy), eutrofizací stálých luk a orbou travních porostů" . A vlastně Vám to už napsal Kalfa. Vy prostě pro strom nevidíte les. Ale chápu Vás, když vidím, jak mi během pár let zmizely obrovské plochy lesů, taky je mi smutno.

Avatar uživatele

vlk

19. 05. 2023 - 15:53

...zdravím nahoubaře...Květen v přírodě...

Avatar uživatele

Tulák z rokle

19. 05. 2023 - 17:01

...moc hezký, za chvilku sem budeš dávat dubáky a ty své oranžové kámoše...😄🌲🌳

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

19. 05. 2023 - 20:54

Počasí má být už "houbové", tak ti kámoši polezou 😎

Avatar uživatele

vlk

20. 05. 2023 - 09:31

...dikec kluci, už se nemůžu dočkat...(tenhle je ,,starý,,)...

lola

20. 05. 2023 - 19:44

však dnes byla omrknout ty lokality ale státe nic a začíná býti sucho vítr tomu ještě pomáha zde jen plno turistů hlavně z Německa- našich sousedů těch tu bylo mraky

Avatar uživatele

Marie

20. 05. 2023 - 20:08

Krásné kytičky. 🙂

Avatar uživatele

Tulák z rokle

18. 05. 2023 - 21:02

...tak dnes jenom jedna, ještě k tomu okousaná a déšť také nepřišel...ale bylo tepleji a fajnově...🌿🙂

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

18. 05. 2023 - 22:13

U mně ještě kosa, ale neprší, tak o víkendu to půjdu obhlídnout.

Avatar uživatele

vlk

18. 05. 2023 - 22:28

...hezké, u nás vody dost, v noci 10 a víc, snad něco vyleze...v kolečkách za 2 dny...

Avatar uživatele

Jura

19. 05. 2023 - 10:17

Tak u nás už voda pomalu opadla, ale kosa jak v Rusku. Snad se to už zítra otočí.

lola

20. 05. 2023 - 20:39

Tuláku máte to tam krásné okolí

Jaroslav P.

18. 05. 2023 - 16:23

Dnes žádné houby, ale viděl jsem tři mladé sovy.

Avatar uživatele

Jindřich L

18. 05. 2023 - 17:59

Tak to je lepší zážitek, než kupa opěnek a sírovců. Byli to kalousové? Dle fotek to moc nejde poznat.

Jaroslav P.

18. 05. 2023 - 21:46

Netuším co je to za sovy. Asi jsem mohl jít blíž, ale nechtěl jsem je vyplašit.

Avatar uživatele

Tulák z rokle

17. 05. 2023 - 16:49

...tak to bylo dneska všechno...čekání na déšť pokračuje...

Avatar uživatele

Jura

17. 05. 2023 - 17:01

Jozefe to s tím deštěm myslíš vážně ?? Tady už šedesát milimetrů !! Gratulace k prvnímu hřibákovi !!

Avatar uživatele

bohuš

17. 05. 2023 - 17:35

to je prča Josef.já tu su tu mokrej jak bobr a v Praze rostou už napečené houby

Avatar uživatele

Jura

17. 05. 2023 - 18:13

Povídej mi o tom Bohuš, zrovna jsem sesednul z kola 😂. Voda stoupla tak o metr, navíc to začíná být opět klasická "Amazonie", nikde se pomalu nedá vlézt. To se někdo v Praze má, když mu lítají pečené hřiby do....... !🤣.

Avatar uživatele

Martin

17. 05. 2023 - 18:30

Tady je venku taková prašnost, že už ani nevycházím. A déšt nikde.

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

17. 05. 2023 - 19:37

Tomu říkám diskuse 😂

Avatar uživatele

Tulák z rokle

17. 05. 2023 - 20:20

...tak trochu vody naflaškujte a pošlete expres rekomando směr západ...😃

Avatar uživatele

Marie

17. 05. 2023 - 21:03

Tady prší už od neděle, ze zahrady je pomalu bažina a do lesa se zatím nedostanu.😂

Avatar uživatele

bohuš

17. 05. 2023 - 21:03

jasně Josef,mám tu dva kbelíky tak je strčím pod rynu a zítra pošlu.ale naoplátku mi tam nachytej do pytlíka trochu teplého vzduchu ze slunečného dne a pošli.já si ho tu v obyváku bouchnu až zas bude taký chladný a vlhký večer jak včil a bude mi fajně

Avatar uživatele

Tulák z rokle

17. 05. 2023 - 21:11

Bohuši, tady je dneska zima jako v ruským filmu a fouká studenej vítr jako na podzim ze strniště...💨😣

Avatar uživatele

vlk

17. 05. 2023 - 22:31

...u nás to vypadá slibně, druhý den prší a prší...

lola

18. 05. 2023 - 05:53

neprší a ani nebude zde zatím

Jaroslav P.

17. 05. 2023 - 15:26

Dnes jsme se vrátili k opeňkám a sebrali je. Potkali jsme dva malé sírovce. A jednoho malého hříbka.

Avatar uživatele

Tulák z rokle

17. 05. 2023 - 15:48

...paráda 👌👍

Avatar uživatele

vlk

17. 05. 2023 - 16:30

...gratuluji k prckovi...

Lola

18. 05. 2023 - 05:52

včera se podívala na místa zda rostou také ti kováři i podoubáci ale je sucho pro ně ten déšt co tu byl bylo málo vysychá to zde

Lola

17. 05. 2023 - 12:48

Dnes jsem si jela zlepšit náladu na místa kde se vyskytují smrži což mi udělali radost nalezené smrži a začali sírovce což nechávám pro druhé-- nejím

Avatar uživatele

Jura

17. 05. 2023 - 12:58

Paráda Lolo, u nás valí jak z konve, ani nelezu z domu.

Lola

17. 05. 2023 - 13:00

Juro těch pár smržu vylezlo asi po tom dešti jinak konec

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

17. 05. 2023 - 19:36

V takovou dobu a ještě rostou? Super to tam máš 👏

Avatar uživatele

Jirka

17. 05. 2023 - 12:18

Na téma “Patologický plenitel, drancíř a rádoby bylinkářka lolo” se v diskuzi slezla hromada jejích obdivovatelů a podporovatelů v tom jejím hobby a to jest kompulizivní hromadění všeho možného z darů lesů a luk a následné úchylné prezentaci tématicky představené v sekci “moje porucha a můj lup” …Jura si plete pojmy, ekoterorista není kdo upozorňuje na drancování ale ten kdo sám drancuje (dochoď si základku) , Bohuš,Vlk a ostatní “vy tu nejste anonymně že?” Toto hamty hamty ať mám víc jak tamti je odsouzeníhodný hnus, ženština plení jak bez rozumu a navíc škodí tím že to pak sdílí a inspiruje tím i ostatní slaboduché jedince. Vlk, Bohouš, Tulák, tím že tady ženštině x let “lajkujete” to drancování vás prakticky pasuje na její komplice. Souhlasíte totiž s tím zvěrstvem co ta ženština provádí. Na Vlastu tu plivete jed ač je to rozumná žena a tu plenitelku zde glorifikujete, pokrytci jste a nic jiného než pokrytci.

Avatar uživatele

Jura

17. 05. 2023 - 12:54

Tak hele "pane jmenovče", já když se někde necítím dobře, nebo cítím že tam nejsem vítán, tak tam prostě nelezu. Takže mám pro vás jednoduché řešení, když jsme tady samí pokrytci a komplicové, tak už sem prosím víc nepáchněte a budete mít klid. Nebo si v duchu počítejte datlíky tříprsté, nebo prvosenky jarní, to vás uklidní. A na základku si posílejte svoje děti, nebo vnoučata a rovněž si vyprošuji tykání od "inteligenta" který v příspěvku o starší dámě píše o hovnech, to o vás mnohé napovídá hovnivále. Jinak váš příspěvek nemá cenu komentovat, je to na chocholouška.

Avatar uživatele

Tulák z rokle

17. 05. 2023 - 15:55

Jirko, na Vlastu nikdo jed neplive, naopak, já osobně si jí vážím, každý může říct svůj názor a každý ho může vyvracet, od toho je to dizkuze...ale ovšem ve vší slušnost, ne jako sprosté hovado...jinak souhlasím s Jurou...

Avatar uživatele

vlk

17. 05. 2023 - 16:38

...Jirko nezlob se, ale píšeš kraviny a víš prd, tak raději nepruď a prober se...Vlastě nikdo neřekl nic zlého, nevím o jakém plivání jedu mluvíš. A přečti si, kdo je to pokrytec, ať víš jakej jsi...

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

17. 05. 2023 - 21:55

Tak to mně fakt pobavilo-patologický plenitel. A já si naivně myslel, že to jsou Lesy ČR, nebo Biskupské lesy, které během dne zlikvidují hektary lesů, nebo developeři, kteří staví "na zelené louce" viz. Krkonoše (a nejen), kde s tím mají obrovské problémy, nemluvě o výstavbě hal na úrodných pozemcích a loukách. A ejhle, ona to je paní v důchodu, která si nasbírala pár kytek, hub a borůvek. Která ušetří nějaké ty peníze , protože z důchodu se toho moc ušetřit nedá. A ještě navíc si udělá nějaký ten lektvar, aby byla zdravá a mohla zase skákat po horách, místo po doktorech🤪😁. Hned mně napadl Werich a budu ho teď parafrázovat, ale nejhorší je střet s patologickým blbcem. 😎

Avatar uživatele

Tulák z rokle

17. 05. 2023 - 22:51

...přidal bych ještě jedno lidové moudro - bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku...🐂

Avatar uživatele

vlk

18. 05. 2023 - 08:22

...kluci, souhlasím s vámi (Richard s Tulákem)...

Avatar uživatele

Forrest Run

18. 05. 2023 - 21:33

Hele Jirko, nevěš hlavu, malý penis opravdu není problém, může to dotáhnout až na velký klitoris, takže jsi v naději!:-) Svalovat to na Lolu není fér, ona za tvůj dezolátskej a frustrovanej život fuckt nemůže. A nezáviď!:-)

Avatar uživatele

Tulák z rokle

16. 05. 2023 - 20:25

...trochu klidu do neklidné atmosféry...💓☺️

Avatar uživatele

Tulák z rokle

16. 05. 2023 - 20:41

...a ještě trochu bylinek, doufám, že nebudu pranýřován, že jsem je utrhl kvůli fotce...🌞

Avatar uživatele

Marie

16. 05. 2023 - 20:57

Zasněná bílá krása 🙂

Avatar uživatele

Richard z Beskyd

17. 05. 2023 - 10:36

U nás parádně prší, to budou houbařské orgie.😎

Avatar uživatele

Václav

16. 05. 2023 - 19:37

První moje letošní houba.

Avatar uživatele

Tulák z rokle

16. 05. 2023 - 20:43

...krásnej "šupináč"...👍

Z lásky k houbaření od roku 2001
© NaHouby.cz | david@eiselt.cz