Kde rostou?


Pardubický kraj

Mapa krajů Celá ČR Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj Vysočina Jihočeský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj
Jméno či přezdívka: 
Váš email: 
Text zprávy: 
Antispam:Zde napište slovy součet čísel 2 a 3        
 
 
Pardubický kraj

22.12.2017   jirka   Přeji vám všem houbařúm krásné,pohodové vánoce a mnoho zdraví ale i hodně hub v příštím roce.

Pardubický kraj

17.11.2017   jirka   Zdravím všechny houbaře po procházce v lese,byly jsme na chvojí k přikrytí růži a našly jsme čtyři krásné,zdravé praváky i jednoho hnědáčka.Mějte se krásně.

Pardubický kraj

1.11.2017   jirka   Taková už jen procházka lesem,nalezeno několik hezkých kovářů a asi dvacet tvrdých zdravých hnědáků,vidím to tady v Poběžovicích jako konečnou.mějte se přes zimu pěkně a ahoj na jaře.

Pardubický kraj

28.10.2017   JUCH   PROSÍM VÁS,VYKAŠLETE SE NA NADÁVÁNÍ A URÁŽENÍ SE SEBE NAVZÁJEM.RADŠI SE VĚNUJTE HOUBÁM A KDE ROSTOU.JE TO OSTUDA JAK JAK SE DOSPĚLÍ LIDI CHOVAJÍ.

Pardubický kraj

25.10.2017   Vláďa houbař   Pivní mozole,ty by jsi měl zajít k psychiatrovi, možná by ti pomohl, ale mám pocit, že tobě již pomoci není.

Pardubický kraj

22.10.2017   vlado   á pán levoboček toho s tím kabanosem,proč vnucuješ jeho praktiky,troubo!

Pardubický kraj

22.10.2017   pivni mozol   pane vlado vas bych povesil za ksandy na statnou borovici tesne nad mraveniste a do perdele vam strcil tureckej med....

Pardubický kraj

22.10.2017   Martin   Milý Vláďo, takovým rybářům říkáme masaři, houbařům bagristi. Normální člověk si vezme jen to, co spotřebuje nebo si udělá papíry a může se s tím živit. Co ty? Strč si je do p.rdele!

Pardubický kraj

22.10.2017   Vláďa houbař   Udělal jsem revizi mých sušených hub.Takže mám 7 kbelíků 10litrových,4 kbelíčky 5 litrové,7 lahví 5 litrových od okurek.Kdyby náhodou se někomu nedostávalo, jsem schopen něco odprodat. Asi musím, aby se mi vrátily náklady za cesty do lesa.Ono se to nezdá, ale přece jen cesta na Chvojno a zpět mne vycházela cca na 150-160 Kč. Takže těch cest na Chvojno či Bělečko bylo asi 10, takže jsem mínusový cca 1500.- Kč.Tak se lidičky hlaste na můj mail.at se mi něco vrátí. Houby mám sušené teplým vzduchem,98 % jsou praváci,zcela zdravé,nečervivé a ty zbývající 2 % mé úrody je míchanice z praváků,podhoubníků(hnědáčků či borováčků),křemenáků,kozáků a sem tam hřibů modráků ,trochu ryzců pravých.

Pardubický kraj

20.10.2017   anonym   Dneska som vyrazil na houby, a něnašel sem vůbec ani jedinou. Ať si říká kto chce co chce, ale podle mě je to kampáň, účelovka..ně tak to mi nikdo nenamluví, že zrovna na tom místě kde jdu, žádné houby nenarostly, evidentní, že měl na mě někdo zadání. Jó, a prašivky jak bysmet, jen s ukopanými kloboukama, takže jasnej kalousek. Dá si někdo koblihu?

Pardubický kraj

20.10.2017   Matěj Stropnický   Lidičky volte stranu zelených, my jediní myslíme na nedotčený les plný hub, jinak každý už asi ví, že jsem gej jak blázen , mám rád kabanos a nestydím se za to!

Pardubický kraj

19.10.2017   Salus   Včera, okolí Skutče. Podobný stav jako popisoval Jirka.

Pardubický kraj

18.10.2017   jirka   Ahoj všem,včera Poběžovice mnoho hub starých,přerostlých,plesnivých a téměř žádné mladé.Vypadá to že sezona pomalu končí,ale byla to nádhera.

Pardubický kraj

15.10.2017   míša   Roste něco Polička a okolí?Díky za info

Pardubický kraj

14.10.2017   Vláďa houbař   Neměl jsem stání a musel vyrazit. Koš praváků a dva koše podhoubáků.ZÁVAZEK JSEM NEDODRŽEL.Jenže to jinak nešlo,copak je tam můžu nechat na pospas slimákům ?Ale už fakt do lesa nepůjdu( na houby).Houbám zdar.

Pardubický kraj

13.10.2017   Vláďa houbař   Tak jsem ve čtvrtek vyrazil obhlédnout "svá" místa. Měl jsem jen čas od osmi do desíti,ale ta chvilka mi stačila, abych obešel ty místa, kde jsou praváci. No, zkrátím to, jooo, byly tam , krásné zdravé akurátně veliké praváci. Za tu chvilku jsem měl koš a půl, našel jsem cca 9-10 krásných kovářů,tak bylo zase hodně řízečků a jen trochu jsem dal sušit. Ráno jedu zas, obejdu místa na Chvojně, závazek mám jen 2 koše. víc nesmím vzít.( Již nemám sklenice ani kbelíky s víkem na uschování sušených hub). Tak houbám zdar .

Pardubický kraj

13.10.2017   občan   Ještě na okraj,pak ten papír ve velkém míře předám bezdomovcům,ty pak jedou MHD,samozřejmě na černo,do sběrny aby nechcípli hlady!

Pardubický kraj

13.10.2017   občan   Ty jsi slušný,zamysli se nad sebou!

Pardubický kraj

13.10.2017   pivni mozol   pane obcan, papir do kose nepatri, tridte odpad jako spravny slusny obcan

Pardubický kraj

13.10.2017   občan   spodní třída by na vás měla makat,jo volební lístky TOP 09,ty už jsou v koši,nazdar!

Pardubický kraj

13.10.2017   tomasoldr   Kalousku, běž radši na velkou stranu a neotravuj.

Pardubický kraj

13.10.2017   Miroslav Kalousek   TOP 09 chce, aby byla Česká republika úspěšnou zemí s odolnou společností. Jsme jedinou pravicovou proevropskou stranou, hájíme zájmy střední třídy. Silná střední třida je pro nás zárukou prosperity i sociální soudržnosti. Zachování evropských kulturních a demokratických hodnot, podpora vzdělávání, svoboda v podnikání, vstup do eurozóny, zvyšování mezd a další body našeho programu jsou hlavními milníky na naší cestě k úspěšné a odolné společnosti. Na cestě, ze které neuhneme.

Pardubický kraj

12.10.2017   Martin KL   Lichkov: Docela dost hřibů hnědých, ale spíše odrostlejší. Tu a tam pravák nebo klouzek. Rostou sameťáci, ti se žlutou nohou a hlavou do hnědofialova, ti jsou jediní ve větším množství i mladí. Jinak už jen podzimní houby: helmovky, václavky, na okrajích čirůvky a mlženky.

Pardubický kraj

10.10.2017   Vláďa houbař   Tak jsem se konečně dostal k napsání pár řádků.V sobotu 6 košů,4 koše praváků a dva podhoubáků.Tak suším a suším a suším.Sice jsem si dal zákaz chození do lesa, ale asi to nevydržím a půjdu zas.V sobotu jsem se musel smát až jsem se za břicho popadal. Na Bělečku tak brouzdám krajem lesa,byl jsem schován v houštině, přifrčelo pěkné červené auto,zaparkovalo a osádka frrrr do lesa. Tak jsem chvilku počkal a prohledával kraj lesa dál ( vím , že tam rostou houby), u toho jejich auta cca 3 metry od něho na mne čekalo 18 krásných velkých nepřehlédnutelných praváků. tak s nima šup do košů a hned do kufru auta.Tak se mi potvrdila známá pravda, že houbaři raději jdou hned do hloubi lesa, než aby prohledali ten kousek ,kde právě zaparkovali své auto. Taky dobře, aspoˇˇn zůstali pro mne-.Asi ve čtvrtek zajdu na chvíli znovu.

Pardubický kraj

9.10.2017   pražák   pro houbokata:Vážený pane,můžete být rád,že vás nepotkal někdo z členů Lesní stráže,protože i za jednoho hřiba královského by jste dostal pokutu.Za 19 kusů by jste se nedoplatil ! Tak se tím raději nechlubte.Vy nevíte,že tato houba je přísně chráněná?Před mnoha lety jsem jednoho našel,přiznám se že jsem ho vzal,ale schoval jsem ho na dno koše.Rostou však tak vzácně,že vážně pochybuji že šlo o hřiby královské v tak hojném počtu.Jste si jistý?Od mého dávného nálezu už jsem žádný ,,královák´´ani koutkem oka nezahlédl ! Být vámi,přesvědčil bych se ještě v Atlasu hub.

Pardubický kraj

8.10.2017   houbokat   včera absolutní nirvána, kousek od Valdeka ve vojenském újezdu nález Kotrče velkého jako fotbalový balon a 19 kusů hřiba královského...nespočet podhříbků a fantastická rodina křemenáče...no radost nad radost, malinko to kazilo počasí, ale řízky s hub a brambůrková kaše to všechno smázly.....

Pardubický kraj

7.10.2017   jenvas   Proč jsem pletete volby sem to nepatří

Pardubický kraj

6.10.2017   Jarda z Lichnice   Míčov, Zbyslavec. Mraky babek a hnědých hříbků, místama na kosu, 2 praváci. Ale polovina červivá.

Pardubický kraj

5.10.2017   Novotný Emil   Nikomu neříkám koho by měl volit, ale kdo chce získat nejčerstvější přehled, ať navštíví moji nezaujatou anketu:

miniaplikace.blueboard.cz / hlasovat-lotb

Tahle anketa není na politickou objednávku. Váš hlas je právě ten hlas, který tam ještě není! Šiřte to dál. Díky

Pardubický kraj

5.10.2017   J.   Vláďa houbař
No, taky preferuji toto staromódní sušení. Houby navíc nejím, takže rozdávám. A nějak jsem kdysi začal dbát na estetiku (takže krájím klobouk i s nožkou) a stále se toho držím. Ve výsledku je to ukrutně časžeroucí.

Ještě bych se zeptal, jak tlusté máte plátky? A jakou plochu sít? Já dělám velmi tenké, takže to je i plochužeroucí :o/.

Díky


Pardubický kraj

5.10.2017   jenvas   Včera za Borohrádkem 3 koše různé druhy sušíme a zamrazujeme

Pardubický kraj

5.10.2017   Vláďa houbař   To je docela jednoduché, houby dám na velká síta nad kamínka, topím a topím a navíc pustím na houby větrák( to čím se v horkém létě ochlazuje vzduch), a ted to slouží opačně, horký vzduch ohřátý od kamen proháním houbami a suché je mám cca za dva dny. Dřeva mám dost a elektrická sušička by " sežrala " moc elektriky. Soused ji má , ale když jsem viděl ten příkon, tak jsem raději zůstal u své osvědčené metody. je právě 0.47 .když píši tento příspěvek, ještě zkontroluji sportku a ráno hurá do lesa.Podle mých propočtů by už měly praváci " vykukovat " nad listím ( v neděli jsem je musel na kolínkách pod listím našmátrat.Houbám zdar, dám dnes večer vědět,kolik jsem toho našel.-

Pardubický kraj

3.10.2017   jirka   Vcera Podlesí a Poběžovice nepřeberné množstvi mnoha druhů hub.Vybírali jsme si ty nejkrásnější kousky a za 2 hodiny byly 3 košíky plné hříbků,křemenáčů a hnědáčků.Prostě nádhera jako v pohádce.

Pardubický kraj

3.10.2017   J.   Vláďa houbař
Mohu se zeptat, jak a kde sušítě? Pro mě je sušení totiž časově a prostorově nejnáročnější operací :o/. A o čemkoliv víc než 10 houbách denně se mi může leda zdát. Ale huby pak rozdávám, takže se s tím dost pářu...

Díky

Pardubický kraj

3.10.2017   Wendyss1177   O víkendu okolí Deblova - plné koše kozáků, praváků, klouzků, hnědáků. V neděli obora u Trpišova - hned na kraji v kroviskách spousta koz, hafo žlutomasých hříbků - sehnu se pro 1 a v okolí vidím 6 dalších. Sem tam pravák, hnědák. KONEČNĚ :-)

Pardubický kraj

2.10.2017   Vláďa houbař   V sobotu 3 koše praváků ( už je nepočítám),v neděli již jen koš a půl praváků,toho půl koše jsem dosbíral borováčkama. Těch je tolik, že už jsem si vybírál jen ty , které se mi líbili a které měly tu správnou velikost.Je vidět, že houbařů v lesích je moc ( ve čtvrtek jsem napočítal na Bělečku více jak 40 aut, v sobotu u Vysokého Chvojna cca to samé,v neděli jich už bylo o něco míˇn. Přesto mi naštěstí nedošli na všechny " mé " místa,tak jsem si to užil.Ještěže jsem měl v neděli ssebou dvě igelitky ,naplnil jsem je taky,všechny kapsy od maskáčů a pak už jsem jen koukal raději nahoru, abych je neviděl. Je vidět, jakmile měsíc dorůstá do úplnku,tak i praváků už tolik neroste. Možná přijde ještě tzv. 3 vlna praváků a to bude cca za 3 týdny. Tak uvidíme.Síta " jedou". asi ještě půjdu ve středu, pokud nebude moc pršet ( to budou praváci " vylezlí " nad listím a budou vidět. (Včera jedině hup na kolínka a šmátrat v listí a dařilo se ). A malá perlička nakonec. Zahlídl jsem " ohnivou čáru", byl to bývalý hajný na Vysokém Chvojně, nechápu, kolik toho v té rychlosti při pochodu našel, jak rychle pochodoval, ale koš měl poloprázdný.Tušil jsem , že obchází místa , které dobře znal , jenže já tam byl dřív - Ha -Ha .No,už mám nasušeno 5 10 l kbelíků.2 5 litrové kbelíčky a 7 5 l flašek od okurek,takže zásoby slušné, ale stejně mne cosi láká opět do lesa.

Pardubický kraj

1.10.2017   jenvas   Dnes dva košíky hřiby kozáci křemenáče a hřiby borové a začínají václavky

Pardubický kraj

1.10.2017   Ondra   Dnes kousek od Nasavrk směr Vranov..hřiby žlutomasý,hnědé atd..za 2h plný košík😉

Pardubický kraj

1.10.2017   sirky   Včera,Vysoké Chvojno: tři plné koše. Dost hřibů smrkových,spousta hnědých,modřínových žlutomasých.Našli jsem i pár moc hezkých klouzků sličných a strakošů.Ty tři hodiny v lese jsme si parádně užili.

Pardubický kraj

1.10.2017   Kuba   Nevíte kde v okolí Poličky roste nejvíc hub?

Pardubický kraj

1.10.2017   Lůďa   Vyžice, houby přestávají růst, dnes jen pár babek.

Pardubický kraj

29.9.2017   jirka   Dnes Poběžovice stovky krásných hnědáčků a snad ještě více hřibů,koše plné tak jsme svlékli mikiny a sbírali do nich,nyní už děláme čalamádu a zaváříme.Všem přeji takovéto sběry.

Pardubický kraj

28.9.2017   jenvas   Tak včera Staré Holice 3 koše ve 2 lidech různorodý sběr žádné hledání . Poměrně dost okousaných od slimáku

Pardubický kraj

27.9.2017   Vláďa houbař   Tak jsem tu zas, dnes opět 2 koše praváků ( ted jsem si vzpomněl - je 23,13 kdy píši tento příspěvek- že jsem sice očistil dva koše praváků, ale zapomněl jsem, že mám ještě plné kapsy u maskáčů malých praváků, jdu je očistit. Zítra jdu zas, těch 789 praváků ze soboty jsou již usušené, tak budu mít volné síta na zítřejší úlovek.Houbám " Zdar".

Pardubický kraj

27.9.2017   Samotář   Dal jsem na radu Vládi houbaře a procházel jsem v době od 20. do 25,9, lesy nad Nasavrkama, okr. CR a tam byli skutečně pěkné úlovky, i když byl les plný jiných, ale hrozně hlučných návštěvníků.

Pardubický kraj

26.9.2017   samanka   Prosím dejte vědět,jestli rostou v okolí
Svojanova,
Vítějevse,
Letovic.děkuji

Pardubický kraj

25.9.2017   Vláďa houbař   Malá oprava počtu hub, bylo jich 789,zapomněl jsem , že jsem dal sousedce 3 velké krásné hřiby.Ted už je počet v pořádku.

Pardubický kraj

25.9.2017   Vláďa houbař   Zdravím všechny houbaře, v sobotu 786 praváků, dal jsem si tu práci a při zpracovávání jsem je spočítal.Rekord jsem sice nepokořil ( v roce 2005 jsem jich měl 1053). Paráda , ještě ted , co píši příspěvek,zavařuji do octa malé praváčky, ve čtvrtek jdu zas.

Pardubický kraj

24.9.2017   Beraniste   Pardubice Dubina - v neděli odpoledne jsem v nejrušnějším lese zakopával o davy s košíky. Přesto jsem nelitoval, když jsem si na houby vzal kočárek. Sbíral jsem to jen z cesty - hřiby, poddoubáci, hromada holubinek namodralých

Pardubický kraj

24.9.2017   benvas   Včera Borohrádek dnes Staré Holice 3 košíky jeden malých na nakládání do octa

Pardubický kraj

24.9.2017   Maches   Borohradek, dva kose dve hodiny. Kremenaci, pravaci, poddubaci..vse zdrave!! Lovu zdar!

Pardubický kraj

24.9.2017   JUCH   OKOLO BĚLEČKA,HODĚŠOVIC,KRŇOVIC JE MOC HUB.TOLIK JICH NEBYLO UŽ MNOHO LET.NEHLEDÁ SE,ALE SBÍRÁ.NEVÁHEJTE A JEĎTE !!!!CELÝ BYT VONÍ HOUBAMI,JAK JE SUŠÍME.

Pardubický kraj

24.9.2017   B.Fisher   V pátek 22.9. Želivsko (u Moravské Chrastové, Rudná). Ve dvou za cca 1,5 hod asi 8 praváků, hodně klouzků a 1 bedla. Jinak v lese více houbařů než hub. Bylo vidět spoustu muchomůrek červených. Tak snad už začnou pořádně růst.

Pardubický kraj

23.9.2017   Bím   Dneska bylo pošmurno a taky velká zima

Pardubický kraj

23.9.2017   Pitrs   za 4 hodiny = 3 košíky. Je to super! Nikoliv hledání, ale sběr:-)

Pardubický kraj

23.9.2017   brta   Chrudim u monaka a na podhuře za 1,5 hod plny koš-klouzci,babky,pravaci,dubaci

Pardubický kraj

22.9.2017   Ivuš   21.9.2017, slunečná strán u Vendolí na Svitavsku. Cca 2 hodiny v lese. Nalezeny 2 hříbci, pár klouzků a jedna bedla. Nerostou ani prašivky.

Pardubický kraj

22.9.2017   jf   Včera odpoledne Hoděšovice - za dvě hodiny plný koš, ovšem musí se jít hlouběji do lesa, na kraji lesa to bylo jak na promenádě.:-)

Pardubický kraj

21.9.2017   jirka   Dnes Poběžovice s kamarádem oba plné kose převážně hřiby smrkové,ale i hnědé,nebylo to hledání ale sběr.Nádhera.

Pardubický kraj

21.9.2017   mrkvon1   Včera u Prachovic za 2.hod tři plné koše.Převážně klouzci,pár praváků,pýchavky.

Pardubický kraj

21.9.2017   Ivuš   Neví někdo, jak to vypadá v okolí Svitav? Slunečná strán? Rostou?

Pardubický kraj

19.9.2017   květinka   Děkuji za inspiraci. Koukám kam vyrazit na houby a když jsem koukala na mapách na Prachovice tak jsem našla, že jsou dvoje v kraji Pardubice. Jedny v okrese Chrudim a druhé v okrese Pardubice. Možná tedy i ta rozdílnost v houbařských úlovcích. A pokud neporadí Beraniste, tak si půjdu hodit korunou :-)

Pardubický kraj

19.9.2017   květinka   Děkuji za inspiraci. Koukám kam vyrazit na houby a když jsem koukala na mapách na Prachovice tak jsem našla, že jsou dvoje v kraji Pardubice. Jedny v okrese Chrudim a druhé v okrese Pardubice. Možná tedy i ta rozdílnost v houbařských úlovcích. A pokud neporadí Beraniste, tak si půjdu hodit korunou :-)

Pardubický kraj

17.9.2017   jirka   dnes Poběžovice asi 70 hříbků převážně smrkových,ale i dubáci,hnědáci,pár lišek a křemenáčů,hříbky 5-10cm spousta maličkých,takže snad ještě chvíli porostou.

Pardubický kraj

17.9.2017   Beraniste   I přes Vaše nedoporučení jsme dnes vyrazili na Práchovice - 1,5 košíku za 3 hod. Hodně ryzců, klouzci, pýchavky (mnoho), pár růžovek, holubiny (hodně černajících, nějaké trávo-zelené a namodralé) boddoubáci, černohřib, pravák. Takže to tam jde, ale čekali jsme trochu více s trochou méně hledání :-)

Pardubický kraj

14.9.2017   BR   Dnes Želivsko (Moravská Chrastová) vůbec nic.

Pardubický kraj

14.9.2017   petra   prachovice 3 h v lese a ve trech sotva deset hub :(

Pardubický kraj

14.9.2017   Vláďa houbař   Tak včera mi to nedalo a rozjel jsem se do lesa.Nečekal jsem takovou úrodu a přesto byla. Jeden koš praváků, krásných křemenáků,pár hnědáků a klouzků,a druhý koš,plný václavek, už jsou zpracované a zamražené. V sobotu jdu zas.Dám vědět.

Pardubický kraj

13.9.2017   houbarka   rostou v okolí Chocně, Potštejna nebo Krchleby?

Pardubický kraj

13.9.2017   jirka   Dnes Veliny Borohrádek konecně více hnědáků,ale hlavně spousta maličkatých a na dotaz kolik napršelo tak Poběžovice 17 mm.

Pardubický kraj

12.9.2017   Jana   Pro jana,napiš-hydrologické informace-tam se dozvíš vše co potřebuješ.Srážky,hladiny řek.....

Pardubický kraj

11.9.2017   jana   Prosím někoho kdo by sem mohl napsat kolik mm u vás napršelo? Díky.

Pardubický kraj

11.9.2017   figi   V Poličce na náměstí houby nic, jen bakterie

Pardubický kraj

10.9.2017   petra   hrbkov NIC

Pardubický kraj

10.9.2017   Marian   Jak to vypadá na Chrudimsku?

Pardubický kraj

10.9.2017   Marian   Jak to vypadá na Chrudimsku?

Pardubický kraj

10.9.2017   samanka   A co v okolí Svojanova?rostou?

Pardubický kraj

7.9.2017   jirka   vcera Nová Ves ve čtyřech mnoho krásných hřibu hnědých a červené křemenáče,radost být v lese,přeji všem houbařum uspěch.

Pardubický kraj

7.9.2017   Vláďa houbař   A nastala bída na " kozáky" ( toˇt jedno známé přísloví), tak dnes dopoledne už nebyly 2 koše praváků a křemeˇˇnáků, ale již jen cca necelého půl koše, na "mých" místech místech pouze dva praváci -zdravé, -,8 křemenáků a 8 březových kozáků, uvařil jsem z nich výbornou houbovou omáčku a na jednu omáčku jsem houbičky zamrazil .Asi tuším proč nerostou tak v hojném počtu jako ještě nedávno,podle mých zkušeností jakmile je měsíc v úplnku,tak nerostou(jako by se měsíce "bály"), a taky je již v lese poměrně sucho, i když v pátek docela dost zapršelo zapršelo.Joooo a novina !!!!! již jsem narazil na pařez a na něm světe div se - václavky,dost mne to zarazilo, že již tak brzy začínají růst,no vzal jsem je ,nebylo jich moc, ale s ostatními houbami budou dobré do houbové omáčky.A malý vzkaz pro Houbaře smolaře, pokud chceš pokochat oko,tak napiš na můj mail : mira399@seznam.cz, pošlu foto těch hub ,co jsem v minulých dnech našel.Cítím ze Tvých slov trochu nevěřícnosti v moje štěstí na houby.Však jsem zjistil, že je nejlepší chodit na houby sám,sice sousedy vždy " povodím " po lese, aby netrefili na " mé" místa, kdyby se náhodou rozhodli jet na houby sami beze mne a je fakt, že bych možná těch hub našel více,kdybych je neustále nehlídal, aby nezabloudili.Vláda houbař

Pardubický kraj

6.9.2017   Jana   Včera Č.Třebová Ve dvouch čtyři hodinky hledání, dohromady půl košíku hřiba smrkového-podhříbek neboli modrák-jeden kovář a jeden prožraný pravák.Bída bída!V lese je dostatek mokra,ale nic neroste.Letos už hážu flintu do žita.Ta vedra udělala své.

Pardubický kraj

5.9.2017   Houbař smolař   Pane Vláďo, vy jste neuvěřitelný!!! Neznám nikoho jiného kdo by měl takové štěstí na houby, zejména pak na krásné praváky a křemenáky... a zároveň smůlu na souseda, na kterého musíte neustále dávat pozor aby nezabloudil.. Jinak byste určitě těch košů krásných praváků a křemenáků našel mnohem více.. I když jinde nerostou.. Ať se Vám daří! A pište pište, rád Vás čtu, vždy mě velmi pobavíte :-)

Pardubický kraj

3.9.2017   Vláďa houbař   Ve středu opět dva koše praváků, včera, tedy v sobotu 2,9,2017 opět necelé dva koše praváků (dával jsem pozor na souseda , aby nezabloudil), několik krásných křemenákůků.Když se daří, tak se daří. Ve středu jdu zas. Vláda houbař

Pardubický kraj

29.8.2017   Zuzka   Prosím víte jak to roste v okolí České Třebové???Děkuji

Pardubický kraj

28.8.2017   jirka   Dnes Poběžovice hřiby dubové i smrkové,ale i klouzci,hnědáci a pár křemenáču.

Pardubický kraj

27.8.2017   Vláďa houbař   Tak jsem tu zas,včera , tj. sobota 27.8.2017, jsem opět vyrazil na houby, zase dva koše krásných praváků a křemenáčů.Měsíce ( na obloze) přibývá a krásně " táhne " praváky.Přesně podle mých propočtů.Vláda houbař

Pardubický kraj

25.8.2017   mila   Segi-promiňte otazník mi uskočil.Ptám se jestli nějaké houby v okolí Lanškrouna rostou?

Pardubický kraj

22.8.2017   Segi   mila: Se ptáte, nebo oznamujete?

Pardubický kraj

21.8.2017   mila   Rostou prosím nad Lanškrounem

Pardubický kraj

21.8.2017   Lucka   Pardon,asi se mi zblaznil "chytry telefon"... :-(

Pardubický kraj

21.8.2017   klokan Áda   Lucko, jsem normální?

Pardubický kraj

20.8.2017   Lucka   Dobry den,nevite prosim nekdo jak to vypada kolem Prosece?Nemame to uplne blizko tak abychom nejeli uplne zbytecne s dvema malymi detmi. Dekuji.

Pardubický kraj

20.8.2017   Lucka   Dobry den,nevite prosim nekdo jak to vypada kolem Prosece?Nemame to uplne blizko tak abychom nejeli uplne zbytecne s dvema malymi detmi. Dekuji.

Pardubický kraj

20.8.2017   Lucka   Dobry den,nevite prosim nekdo jak to vypada kolem Prosece?Nemame to uplne blizko tak abychom nejeli uplne zbytecne s dvema malymi detmi. Dekuji.

Pardubický kraj

20.8.2017   Lucka   Dobry den,nevite prosim nekdo jak to vypada kolem Prosece?Nemame to uplne blizko tak abychom nejeli uplne zbytecne s dvema malymi detmi. Dekuji.

Pardubický kraj

20.8.2017   Lucka   Dobry den,nevite prosim nekdo jak to vypada kolem Prosece?Nemame to uplne blizko tak abychom nejeli uplne zbytecne s dvema malymi detmi. Dekuji.

Pardubický kraj

20.8.2017   Lucka   Dobry den,nevite prosim nekdo jak to vypada kolem Prosece?Nemame to uplne blizko tak abychom nejeli uplne zbytecne s dvema malymi detmi. Dekuji.

Pardubický kraj

20.8.2017   Lucka   Dobry den,nevite prosim nekdo jak to vypada kolem Prosece?Nemame to uplne blizko tak abychom nejeli uplne zbytecne s dvema malymi detmi. Dekuji.

Pardubický kraj

20.8.2017   Lucka   Dobry den,nevite prosim nekdo jak to vypada kolem Prosece?Nemame to uplne blizko tak abychom nejeli uplne zbytecne s dvema malymi detmi. Dekuji.

Pardubický kraj

19.8.2017   jirka   Poběžovice začínají žlutáci jinak se musí opravdu hledat,chce to ještě pár dní počkat a trohu deště by vubec neškodilo.

Pardubický kraj

16.8.2017   Vláďa houbař   Je to dobré, stále rostou.V neděli okolo Nové Vsi 2 koše praváků a podhoubáků,malý 4 letý Milošek plný malý košíček, sotva jej unesl.Potkali jsme 3 lidi, měli plné koše nádherných praváků a křemeňáků ( prý to vše na ploše cca 100x100 m), nejspíš byli na " mém " místě, ale kvůli malému Miloušovi jsme tam nedošli a nemohl jsem souseda nechat v lese samotného, zabloudil by.Našli jsme plno velkých starých přerostlých hřibů,škoda, chtělo tam jít o pár dnů dříve,snad přijde druhá vlna praváků ( počítám ,jakmile měsíc "zaleze" a bude dorůstat, to je cca za 3 týdny. Tak se uvidí. Zase dám zprávu, jak jsem pochodil. Vláďa Houbař

Pardubický kraj

14.8.2017   Aneta   Horní Jelení - Borohrádek: vůbec nic, spousta hořčáků nebo plesnivých hub... škoda, snad později :-)

Pardubický kraj

5.8.2017   Martin KL   Okolí Chocně: Podél cest a na vlhkých místech rostou holubinky a muchomůrky (hlavně růžovky) v ostatním lese je sucho a skoro žádné houby. Hřibovité jsou, ale málo.

Pardubický kraj

3.8.2017   speedway22   2.8. lesy za Lanškrounem. 3 plné koše praváku.Během 2 hodin. Jsou i bedly, růžovky, klouzci,kováři a trocha lišek.

Pardubický kraj

31.7.2017   Wendyss1177   30.7. Horní Bradlo - Vlaštovka - na úvod krasný zdravý větší kovář, spousta rúzných druhů a taky spousta hořčáků. V jedné části začínaly menší hnědáci, babky, kačeny. Hodně plesnivých hub. Asi to fakt začíná.

Pardubický kraj

31.7.2017   Wendyss1177   30.7. Horní Bradlo - Vlaštovka - na úvod krasný zdravý větší kovář, spousta rúzných druhů a taky spousta hořčáků. V jedné části začínaly menší hnědáci, babky, kačeny. Hodně plesnivých hub. Asi to fakt začíná.

Pardubický kraj

30.7.2017   Nikola   29.7. okolí Moravské Třebové , Svitav - lesy u Nové Vsi a Dětřichova, dva obrovské koše všeho možného, kováři, bedle, růžovky, klouzci, suchohřiby nejvíce, i praváci se našli .. ale co teda tak mraky ale opravdu mraky hořčáků :D ...

Pardubický kraj

29.7.2017   Richard   Vortvá - dnes slabší, ale půl velkého koše se našlo, hlavně vše krásně zdravé. Praváci, panský, trocha lišek.
V lese hodně vlhko. Musí se jít však hlouběji do lesa, jinak hodně vysbíráno.

Pardubický kraj

29.7.2017   Larry   Zdravím, nějaké houbařské štěstí v okolí Horní Jelení? Popřípadě děkuji za tip

Pardubický kraj

29.7.2017   mamusa   Zdramím, Vranov u Nasavrk nic moc, pravák ani jeden, ale šlechtí to "bez jediné dírky". Klouzky, křemenáče a nějaká růžovka.

Pardubický kraj

29.7.2017   Wendyss1177   okolí Chrudimi, za Nasavrky kamarád našel i přerostlý praváky, druhý kamarád radi jít do lesů nad 500 m.n.m. Zítra kobečně prubnu taky.

Pardubický kraj

28.7.2017   Larry   Zdravím, nějaké houbařské štěstí v okolí Horní Jelení? Popřípadě děkuji za tip

Pardubický kraj

28.7.2017   Pecka   Dneska okolo Trhove Kamenice po dvou hodinach ani ne pul kosiku. Male prave hriby a suchohriby, par kremenaku. Skoro vsechno v nizkych smrcinach, ve vysokem lese nic.
Takze zadny zazrak...

Pardubický kraj

28.7.2017   Miml   Houby v pohodě,ale houbaři ne...... je to v lese rozkopané a vyvrácené jak tatry před pár lety ..... proberte se, nebo tam nelezte.....my tam relaxujeme a kochame se .......

Pardubický kraj

28.7.2017   samanka   Jak to s houbama vypadá v okolí svojanova u poličky.ví někdo?dekuji za odpověď.

Pardubický kraj

27.7.2017   Adina   Zdravím,
někdo prosím nějaký tip kam na houby s jistotou, že něco najdu? Okolí Pardubic nejlépe.
Děkuji za tipy (případně email adira@seznam.cz)

Pardubický kraj

26.7.2017   untbekant   Přelouč okres Pardubice Lesy Litošice teměr vubec nic během cca 40 minut čtyři houby.Víc lidí a klíštat nežli hub,škoda.

Pardubický kraj

26.7.2017   untbekant   Přelouč okres Pardubice Lesy Litošice teměr vubec nic během cca 40 minut čtyři houby.Víc lidí a klíštat nežli hub,škoda.

Pardubický kraj

26.7.2017   mrkvon1   Včera u Hrbokova 2 hod. v lese a košík plný klouzků plus pár modráků.

Pardubický kraj

26.7.2017   Vláďa houbař   Pro Janu : ne, ten třetí koš jsem musel vysypat do kufru auta (byl jako první),a pak naplnit znovu ten prázdný i ten druhý záložní koš. Asi moc nevěříš, ale když mi odepíšeš na : mira399@seznam.cz , pošlu foto doličné. Pán, před kterým jsem otevřel kufr s houbami u Penny v Chrudimy, tak jej málem ranilo,když viděl tu nádheru.Byl jsem tam opět v pondělí ráno, a už kupodivu jen dva praváci( ten veliký byl zdravý,malý trochu červivý),jinak koš a půl druhého podhoubáků,kozáků,křemeňáků a pár klouzků .Vyrazím v pátek časně ráno, tak uvidíme, jestli jsem si svůj díl houbařského štěstí již nevybral.Dám vědět, jak jsem dopadl.

Pardubický kraj

25.7.2017   Wenda   Dnes cca 2h u Hlinska a dva koše plné praváků a kovářů. Paráda a i pěkný čistý les. .. chodili jsme s 3letou dcerou a taky si to užila

Pardubický kraj

25.7.2017   Jana   Pro Vláda houbař.Ten třetí koš jste nosil v zubech že?!

Pardubický kraj

25.7.2017   Lucie B.   Lesy u Jevíčka - skoro ani prašivka, už jsem to chtěla vzdát a usmál se na mně jeden jediný obrovský hřib, ze kterého jsme usmažili řízky pro celu rodinu. :)

Pardubický kraj

24.7.2017   bair   okolí Ústí , Sloupnice... necelé hodinka a půl a dva plné koše! praváci, suchohřiby, a třetí koš jen růžovky...

Pardubický kraj

24.7.2017   kolda   Nad Prosečí směr Borová: V neděli za cca 3 hodiny ve dvou dva košíky. Suchohřiby, růžovky, 4 červivé praváky. Růžovky hodně červivé, suchohřiby částečně.
Nebylo to sbírání, ale spíše hledání, nicméně spokojenost.

Pardubický kraj

24.7.2017   Honza   V sobotu na pomezí Pardubického kraje a Vysociny: jeli jsme z Prahy (3:30 vstávacka, v 6 jsme byli na místě). První 4 hodiny jen pár kousků suchohřibu. Následně jsme narazili na místo s cca 20 pravakama menšího vzrůstu a spoustou suchohřibu. Naplnili 2 košíky a jelikož jsme jeli takovou dálku, tak jsme dali houby do auta a šli se ještě porozhlednou. Šli jsme dál a dál až to přišlo. Vážení, takové množství pravých hřibů na jednom místě jsem jakziv neviděl. Klobouky větší než má roztažená dlaň, některé větší než má 45ka bota. Bylo jich cca 100 a všechny takto velké... Schované u lesní říčky a vedle ve vysoké trávě. Bohužel, téměř všechny tyto houby s cervavou nohou, takže jsme vykrajovali klobouky... Nutno dodat, že místní chodili s prazdnou, šťastnější s půlkou košíku. Prostě to byla klika:-)

Pardubický kraj

23.7.2017   Vláďa houbař   Sobota 21,červenec ? Nádhera , tolik pravých, zdravých a velikých hřibů se najde snad jednou za sezonu. Za cca 3 hodiny chození po lese jsem narazil na místo ve volném, vysokém lese na nádherné hřiby, 3 koše byly plné během chvilky.A co víc, byl jsem v lese sám, jen jeden pán houbař, ale po dotazu, jaký má " úlovek" , jen odvětil, že je to slabé. Když viděl tu moji úrodu v koších, tak jej málem " porazilo ".Zítra vstávám ve 4.30 a jedu znovu, mám pocit , že tam na mne čekají další . Foto doličné nevěřícím klidně pošlu na pokochání oka.

Pardubický kraj

21.7.2017   Tomáš   Přelouč- kousek od Pardubic, hub dost - celá sklenička nasušená,smaženice a opracování na pizzu. Našel jsem kozáky,babky,podoubáky i křemenáče.

Pardubický kraj

20.7.2017   Bedla   Z Jablonného n/O do Letohradu podél zelené tur. značky pár praváků a klasik hřibů, na smaženici stačilo.

Pardubický kraj

20.7.2017   Zuzka   Česká Třebová Mladé a zdravé podhříbky.Sem tam nějaká holubinka 1 praváček.Docela dost lidí v lese i když je všední den.Ale stálo to za tu dobrou smaženici.

Pardubický kraj

20.7.2017   Andrea   Vítějeves, okr. Svitavy - jenom lišky, jinak vůbec nic

Pardubický kraj

19.7.2017   petra   pondělí hlinsko vortova- rostou ale je videt ze je hodne lidi tudíž vysbirano. ale kosicek jsme nasli plny

Pardubický kraj

16.7.2017   Wendyss1177   Dnes 15.7. prochozeno cele okoli Všeradova. Nějací hnědácí, pár praváků, pár klouzků, babek. S námi 4 další houbaři, v okolí dost aut. Jak kdyby nebyly nebo vysbírano.

Pardubický kraj

13.7.2017   Milan   Hlinsko-vortová 2hodinky v lese 627 hřibů smrkových ☺

Pardubický kraj

12.7.2017   Missy   Včera hoďka venčení psa v lese u Nových Hradů, při tom nasbíráno půl koše - překvapivě samé klasické hřiby, pěkné zdravé kusy + 4 praváky + 7 klouzků (3 druhy) + 4 růžovky + 5 pýchavek + 1 podhoubák + 1 modrák.

Spousta babek, ale nebrala jsem = červavé, hodně praváků, ale také červavé... Dost hub spíše starších, plesnivých, některé praváky odhadem tak 1,5 kg/kus - ale takové houby už se nesbírají :-)

Pardubický kraj

12.7.2017   chrudimak   Nevíte prosím někdo, jak to vypadá s houbama v okolí Nasavrk? děkuji za odpověď

Pardubický kraj

11.7.2017   Missy   Budislav-Proseč-Zderaz-Nové Hrady = nádhera! Dnes 15 minut v lese a plná taška pravých hřibů, kovářů... dále rostou klouzky všeho druhu, pýchavky, růžovky, ryzce, žampiony. Je to na kosu...

Hořčáků taky dost, tak pozor :-)

Pardubický kraj

9.7.2017   toulovec   v televizi ukázal houbař co roste hub na Svitavsku

Pardubický kraj

9.7.2017   Ivanu   dobrý den,dnes dopoledne vycházka do lesa---------
Bělečko-jen babky(mizerný),pár podhoubáků....
Poběžovice,též babky,ale málo,taky mizerný,podhobáci ještě míň
Žernov,jen babky..........takže zatím špatný.........

Pardubický kraj

9.7.2017   Ivanu   dobrý den,dnes dopoledne vycházka do lesa---------
Bělečko-jen babky(mizerný),pár podhoubáků....
Poběžovice,též babky,ale málo,taky mizerný,podhobáci ještě míň
Žernov,jen babky..........takže zatím špatný.........

Pardubický kraj

8.7.2017   Pavlina   Dobrý den, nevíte zda rostou Svitavy-Gajer, Brlenka?

Pardubický kraj

7.7.2017   benvas   Včera Staré Holice dost sucho 10 malých babek ale 38 hořčáku jinak nic

Pardubický kraj

4.7.2017   Wendyss1177   4.7.2017 les u Trpišova nic, dost sucho, 2 nejedlé podél cesty. Ať prší už :-(

Pardubický kraj

3.7.2017   toulovec   Po lese polosucho nahodile rostou čirůvky a vjednom místě 3/8m 300 lišek tak byla dobrá kulajda 5

Pardubický kraj

1.7.2017   Martin KL   V okolí Lichkova to vyloženě žně nejsou. Růžovek je místně celkem dost, ale hřibovité jen občas a nevypadají úplně čerstvě.

Pardubický kraj

26.6.2017   vojta   Včera za Chocní nečekaně koš hřibů smrkových, pár kovářů a dubáků, navíc plný les růžovek.

Pardubický kraj

19.6.2017   koloušek   V okolí Chocně je sucho, nerostou.

Pardubický kraj

11.6.2017   toulovec   Rostou houby na pasekách nad Proseči ?

Pardubický kraj

11.6.2017   toulovec   Rostou houby na pasekách

Pardubický kraj

4.6.2017   dundee   Na Jelením před týdnem 5 kolodějů, ale je sucho, jsou červavé.

Pardubický kraj

2.6.2017   papa   Málo prší a tak zatím nerostou.

Pardubický kraj

20.5.2017   jirka   dobrý den všem houbarum.zde na Holicku bylo majovek i podtrnek celkem dost,už ale prestávaji tak si pockame na ty kováře,pršelo dobre mužou začít,jak je najdu dam vědět,ahoj príště.

Pardubický kraj

5.5.2017   Vláďa houbař   Zdravím houbaře, na zahrádce u souseda co to nevidím? V kůře si tam hovělo tak cca 20 smržů. Nelenil jsem a šup , je právě 6,51,hod,kdy píši tento příspěvek,zrovinka dojídám smaženici ze smržů, výborné, jen jsem je špatně vypral, a tak mi trochu skřípe písek mezi zubama. Varování pro příště,abych si dal s vypráním a očištěním smržů více práce.Zdraví Vláďa Houbař z Dašic.

Pardubický kraj

29.4.2017   jirka   vcera v podlesi pul kosicku majovek

Pardubický kraj

27.4.2017   jirka   na Holicku už rostou majovky

Pardubický kraj

23.4.2017   Andrea   Dnes v Bohuňově(okr. Svitavy, Pardubický kraj) a na Horním Poříčí (okr. Blansko, Jihomoravský kraj) na různých lokalitách několik ohnisek májovek, některé i trochu přerostlejší a červivé.

Pardubický kraj

21.1.2017   Ivanu   neví někdo kam jít na houby v okolí Holic až skončí mrazy a bude obleva na zimní houby (jid.ucho,hlíva)....děkuji...