Zde můžete napsat svůj názor na tyto stránky, tipy pro ostatní houbaře (různé akce, výstavy, přednášky, ...), dotazy týkající se mykologie, ale především DISKUTUJTE, DISKUTUJTE, DISKUTUJTE!!!

         
Hledání v diskusi:   
Jméno či přezdívka: 50 nejnovějších reakcí
Váš email:  
Text: Obrázek:  
(jpg, gif)


Maximální velikost souboru je 200 kB.
Rozměr obrázku na stránce bude max. 350x350 pixelů.

Jak upravit obrázek do diskuse?

Antispam:Zde napište slovy součet čísel 2 a 3         
 
18. 4. 2014 08:45       .     REAGOVAT

18. 4. 2014 08:44   trpělivý čistič         REAGOVAT

18. 4. 2014 08:43   trpělivý čistič   .      REAGOVAT

18. 4. 2014 08:42   trpělivý čistič   ...     REAGOVAT

18. 4. 2014 08:41   trpělivý čistič   ............     REAGOVAT

18. 4. 2014 08:40   trpělivý čistič   ..................................     REAGOVAT

18. 4. 2014 08:40   trpělivý čistič   ..........................     REAGOVAT

18. 4. 2014 07:06   Václav Varle   Burle náš, jenž jsi v blázinci,
zmiz jméno tvé,
přijď samotka tvá,
nebuď zvůle tvá
jako v Bohnicích, tak i v blogu tvém.
klid náš vezdejší dejž nám dnes
a odpusť nám naše poznámky,
jakož i my odpouštíme tobě
a neuveď nás v pokušení, dát ti přes držku,
ale zbav nás od zlého.
Neboť tvé je království i moc i sláva ve svěrací kazajce.
Burmen.     REAGOVAT

18. 4. 2014 06:44   Václav Burle   Šindelovník severský ve svém horském prostředí. Zde na blogu je o této houbě již několik článků a fotografií. Známe nyní dvě lokality, což v roce 2011 představovalo pět plodnic, a tak je budeme rok co rok sledovat, i když je na ně přemnoho kilometrů. Koncem září, začátkem října, listopadu, na ně netrpělivě vyrazíme s očekáváním v jakého obra se proměnily.

ČÁST I - léto

Byla to převeliká náhoda, i když já nevěřící člověk jsem přesvědčen, že nám ho do cesty vložila samotná Matička příroda za toho, kterého nějaký neznalý houbař na Vysočině odstranil. Spletl si ho pravděpodobně se sírovcem žlutooranžovým. Děkujeme Matičko.

Ten den to byl strastiplný houbařský vandr. Po celou noc se nad stany honila jedna bouřka za druhou. Mnoho stanařů, chacharů, uteklo auty do svých nedalekých domovů. Ukázalo se opětovně, že dobrá příprava, vynikající bojové vybavení, se vyplatí.

Brzy po ránu sluníčko, nad údolím rozvodněného horského potoka, vytahovalo k nebesům veškerou vodu. Vypadalo to na nádherný sluneční den. Opak byl zanedlouho pravdou, ale stejně to bylo nádherné toulání se horským hvozdem.

Snídaně byla přebohatá. Horký čaj na mnoho způsobů a i na kafe s rumem došlo. Nedaleký obchod dodal chleba, housky, vejce. Obsah konzerv lančmítu, made in Dánsko, které náš praporčík nedávno získal za symbolickou cenu, hozeny na pánev a na ně několik vajec. Delikates to na konci světa nesmírný. I osazenstvo nedalekého hotýlku ta vůně k nám přilákala. Vše dovršila hořčice, která se zove kozák. Ostrá, ale vynikající. Zlatým hřebem pak frgále z malé pekárničky. Slast to boží.

Žlutý talíř na nebesích nám svítil na cestu. V horském údolí bylo vlhko, jako někde v prádelně. Všude kolem nás poletovali motýlci, mloci a žabky se nám pletli pod nohy, a sem tam jsme dokázali pojmenovat i mnohou rostlinu. I na místní písničky došlo. Dlouho nám to ale nevydrželo. Začali jsme stoupat nepřehledným terénem stále více a hlouběji do hory. To jsme již věděli, že houby nerostou. Místní, ale i vzdálenější houbaři, měli pouze několik plodnic na dnech košíků. Bylo to obrovské zklamání. Představovali jsme si houbové hody a ono vůbec nic.

Dostali jsme se konečně na hřeben a začali pátrat po vzácných houbách. Netrvalo dlouho a my se rozesadili kolem bondarcévky horské. Vytáhli jsme placatice, menáž, a pěkně hezky si to začali užívat. Začíná poprchávat. Obloha se stále více zatahuje. Zvedáme se a zanedlouho se nebesa otevírají. Nacházíme korálovce jedlové. Bohudík les veškerou vodu nad námi pohlcuje, takže nemusíme se ani zahalovat do celt. Nasazujeme klobouky a přes ně přatehujeme kapuce. Jak já to putování v dešti miluji. Tento způsob léta nemá chybu. Voda padá až do noci. Sedíme v hospodě a pěkně si to užíváme. Před půlnocí není po dešti ani památka.

A pak se stala ta záhadná věc. V nadpřirozené síly nevěřím, ale tady jsem byl v rozpacích. K večeru jsme se začali vracet do horského rozvodněného údolí. Našli jsme ještě několik nám záhadných hub. Terén ve hvozdu byl přehodně klouzavý, a tak jsme za okamžik byli špinavý až za ušima. Stále jsme byli na zemi. To pro nás určitě připravila Matička příroda, aby nás navedla správným směrem. Rozhodli jsme se jít delší, ale o trochu pohodlnější cestou. Klesáme po pozvolném ostrohu a mezi hodně letitými listnáči vidíme, že v dálce něco na kmenu jasně svítí. Vytahujeme kukadla a už se ozývají první hlasy - sírovec žlutooranžový. Já ale hned vím, že tomu tak není - šindelovník severský. Z minulého roku jsem poučen. Kdo ho jen jednou uvidí, tak se už nikdy nemůže zmýlit. Má jiný odstín a dokonce i tvar. Přicházíme blíž. Koukám na "rourky" a je jasno! Všichni jsou nadšeni a vůbec jim nevadí, že na fotoaparáty jim padá déšť.

Poznámka: Jest-li někdo máte se šindelovníkem severským zkušenost, prosím pište sem do komentářů nebo na burle@seznam.cz. Děkuji. Neděláte to pro mne, ale pro všechny, které houby zajímají!!!

ČÁST II - podzim

V létě, při našem mnohodenním fantastickém vandru po slovenskomoravské hranici, jsme se potkali téměř na jednom místě se šindelovníky severskými, bondarcévkami horskými a korálovci jedlovými, nesmíme zapomenout ani na kotrč Němcův. Při táboráku, který trval až do ranních hodin, jsme si slíbili, že se na tyto houby pojedeme koncem září, na Svatého Václava, podívat. A tak se také stalo. Byla to úžasná mykologická událost, kterou si opětovně zopakujeme začátkem listopadu. V co se asi ty houby promění? Můžete se přidat.

Nejhorší na podobných vandrech je, jak se dostat rychle a pohodlně na určené výchoziště. Rozhodli jsme se auta nechat v garážích a vyrazit vlakem. Ten má oproti vozidlům na čtyřech kolech jednu obrovskou výhodu. Na jedné trati nastoupíte a na druhé, po mnoha desítkách kilometrů, opět nastoupíte. Nemusíte se vracet k autům.

Měli jsme pouze dvě možnosti. Obyčejným rychlíkem nebo Pendolínem. Bylo to těžké rozhodování. Výhodou ale jsou různé skupinové a důchodcovské slevy. V Pendolínu se ale bohužel musí ještě zaplatit nehorázná a nelogická místenka za 200,- korun. Je to úplná pitomost, jak ukázala současná doba, kdy tyto místenky budou zrušeny. Přes všechny problémy je jasné, že vlakem a následně i autobusy, vám takový jeden přepravní den, zabere celých dvacet čtyři hodin. Ráno totiž vyrazíte a večer se dostanete teprve na místo určení. Hrozná představa. Mluvíme o trati Praha - Ostrava.

Těsně před Svatým Václavem, já jsem Václav, jsme dostali překrásný dárek. Ve sdělovacích prostředcích bylo oznámeno, že začal jezdit Regiojet pana Radima Jančury. Ani chvilku jsme nezaváhali a rychle zaplatili. Jeli jsme doslova za babku a navíc s pěknýma, nádhernýma, babama. Vagóny čisté, stevardky dokonalé, ochotné, milé, pracovité. Z ničeho nic už jezdí i u státních drah. Pan Jančura dal drahám pěkně na zadek, což je výborné pro všechny, kteří cestují vlaky.

Káva zadarmo, pití zadarmo a možnost si levně přikoupit další občerstvení. Chybu nemá roznáška novin a časopisů až do kupé a to prosím opět zdarma. Čtení vydrží - když si spolucestující nechtějí povídat o životě - až na konečnou. Regiojet uhání poměrně, na naše současné podmínky, rychle a pohodlně. Vždyť v kupé je pouze šest sedadel.

* * * * * *

Autobus nás vysadil na soutok horského potoka s říčkou. Bágly na záda a ujít přes tři kilometry překrásným údolím za vynikajícího slunečného dne. Zdravíme se s fořtem, a za jeho hájovnou, na čerstvě posekané louce, na které voní otava, stavíme tábor. Připravujeme ohniště, dřeva je všude kolem dost, vařiče si odfukují. Fořt přisedá, z kapsy vytahuje lahev něčeho neobvyklého a vypráví, co ve hvozdu nového. Dostáváme několik tipů na zvěř, ale také smutnou zprávu - houby nerostou. Je příšerné sucho. (V této souvislosti doporučuji si zde na blogu přečíst článek, Jak se houbaří v Polsku. Tam velkopodnikatel přes houby tvrdí, že suché období nemá na tyto dary lesa žádný vliv!)

Pozdní večer i noc je úžasná. Dišputujeme, zpíváme, a po příchodu fořtové se učíme i několik tamějších, nám neznámých písní. Oheň je správně nastaven, jenom posunujeme polena a sem tam přiložíme další. Koláče a buchty, této milé a svaté ženy, nemají chybu. Je to naprosto dokonalé. Něco tak vynikajícího se v žádné cukrárně, pekárně, supermarketu nekoupí. Děkujeme matičko!

Ráno vydatná snídaně, házíme torny na plece a vyrážíme s fořtem do hory. Máme jediné poslání. Překontrolovat šindelovníky severské, podívat se na bondarcévku horskou a pokusit se najít ještě nějaké ty korálovce jedlové. Pán zdejších lesů nás opouští. Má své povinnosti.

Stoupání je to strastiplné. Za chvilku nevíme, jest-li vůbec jsme na správném místě. Asi si budeme muset pořídit GPS, ale, jak se shodujeme, pak to nebude již ono. I to bloudění patří k věci, má něco do sebe.

Konečně se dostavuje úspěch. Poznáváme letitý strom, na kterém šindelovníky rostly. Ano rostly. Na dřevině jsou jenom tři fleky a plodnice nikde. Jsme naprosto v šoku, zklamáni.

Opodál nacházíme nádherného korálovce jedlového, který má zlatisté zabarvení. Ještě několik desítek kroků a u paty stromu je přednádherná, převeliká, bondarcevka horská. Z ničeho nic se nám nohy zastavují. Zíráme na tři šindelovníky severské, které na mnohasetletém stromě. To jsou přece ty z léta, ti naši. My jsme si ty dřeviny popletli! Naše radost je bezmezná. Usedáme, vyndáváme placatice, menáž a koukáme na tu krásu. Stačilo velice málo a minuli jsme je. V této chvíli nezbývá než dodržet heslo pana Václava Burleho - netrháme, neobracíme, ale pouze obdivujeme, kocháme se, fotografujeme. Děkujeme Matičko přírody, že jsi nám opět připravila tento fantastický zážitek.

Někdo nás má asi přemnoho rád, neboť nedaleko, další, začínající se koukat na svět, šindelovník severský - ZDE !

Touláme se hvozdem, plno zážitků, zaleháváme pod smrčky. V tomto přenádherném koutě přírody trávíme pět dnů. Od středy, svátku Svatého Václava až do neděle. Zpět opět s Regiojetem. Jsme rozhodnuti, že šindelovníky, korálovce a bondarcevky opět překontrolujeme koncem října, začátkem listopadu. Bude záležet na počasí. Nic nebrání tomu, aby jste se přidali!

Šindelovník severský koncem září. Koncem října, začátkem listopadu, ho půjdeme opět překontrolovat. Jsme moc zvědoví, v co se promění. Nechceš se přidat? Zaručujeme legraci a přijatelnou cenu.

(3. - 6. listopadu 2011) - Převelice jsme se těšili, jak šindelovníky severské překontrolujeme. Byli jsme napnuti, nedočkaví, v co se asi přeměnili. O těchto houbách se toho ví převelice málo. Popisuji to v prvém článku, když jsem objevil na Vysočině sírovec žlutooranžový, který se záhadně, za několik měsíců, proměnil v šindelovníka severského.

Při bojovém rozdílení bylo rozhodnuto, že se vyjede opět RegioJetem do severovýchodní části Moravy a pak po hřebenech až na plácek vysněný. Ve středu jsem jel zakoupit jízdenky. Zjistil jsem, že můžeme dokonce zaplatit o hodně méně. Na pátek již nebylo ani jedno místo volné, takže telefonáty a rozhodnutí, že se pojede již ve čtvrtek. Rozhodnutí to bylo správné, protože v této části Moravy již několik dnů svítilo slunce a tak to mělo ještě dlouho zůstat. Matička příroda nám má opravdu ráda.

Odjezd z Prahy v 07,48 a po dvojím vlakovém přestupu, jsme z autobusu vystupovali ve 14 hodin a něco. Naprosto dokonalé. Nasadili jsme vysoké tempo, abychom ještě do tmy naše šindelovníky pozdravili. Po pravdě řečeno byli jsme nedočkaví co uvidíme.

Sluníčko hřálo a svítilo na plné obrátky, ale zas tak velké teplo nebylo. Kopce byly rozřázené barevným listím stromů, ale i zde převažovala žlutá. Po červené ani památka. Proč tady nikde nejsou jasany, jeřabiny? Nikde nebyla ani noha. Osamělé chaloupky ve stráních byly zazimovány, okenice zatlučeny.

Po dvou kilometrech ostré chůze horským údolím, kolem téměř vyschlého horského potoka, začalo hovorů ubývat. Těžce jsme popadali dech a torny nás začaly tížit. Jak já tyhle až neskutečné stoupáky nenávidím. Po téměř dvou hodinách se dostáváme na hřebenovku. Divné je, že les je naprosto vysušený a v potučcích není voda. Celé je to takové divné.

Z lesní cesty odbočujeme na zvířecí stezku, která by nás měla za nedlouho dovést k našim vysněným, a tak milovaným šindelovníkům severským. Za hodinu víme, že jsme je určitě museli minout.

Zapadá slunéčko za beskydsků horů
zas jeden den v prdeli
chvála Pánu Bohů

Jeden den v prdeli
na druhý čákáme
snad sa tě civile
snad sa tě dočkáme

Je už ale pozdě je hledat. Slunce, které neustále pozorujeme kvůli orientaci, rychle padá za horu. Nacházíme vhodné místo, stavíme přístřešky. Vařiče už jedou na plný céres. Žádné velké vaření nebude. Když je člověk hodně utahaný, tak nemá na jídlo pomyšlení. Děláme litry čaje, trochu kávy, vybalujeme sušenky a z domova koláče, buchty. A přichází čas na placatice něčeho ostřejšího. Čím kdo je starší, tak je větší, začínající, vožrala. Když ono je to ale tak dobré....

Noc je příšerně chladná. Ve spacácích a na karimatkách je moc dobře, slaďoučce. Jen to něžné pohlaví pod peřinou chybí. Ale průserem jsou ty litry čaje. Človíček musí bohužel často ze spacíku ven a rychle někam za smrček, jedličku. Tady je jedlí strašná spousta. Znalí a pravidelně vandrující, využívají Václavovu (B) metodu. Nejdříve nadávali, jaký že jsme to prasata a teď už to dělá většina. Lehnete na bok, rozepnete zip, opatrně ho vyndáte a vykonáte. Je to naprosto lepší, než stále vylézat do té zimy. Začínající používat tuto přeslavou metodu jsou pak ze všech stran zesměšování. Ono jé používat není zas tak jednoduché. Nováčkové mají zechcané karimatky, spacáky. To je pak srandy, když musíme na ty jejich fleky koukat a buzerovat je, když se je snaží odstranit vzácnou tekutinou, pitnou vodou, které je zejména v parnech ve hvozdu tak málo.

Popijíme, oheň jsme si nedovolili rozežhnout, protože by byl viděn z daleko a brzy bychom měli na hoře nepříjemnou návštěvu. A udělali jsme dobře. Obloha je plná hvězd, galaxií, a jak se to všechno tam nahoře ve vesmíru jmenuje. Nikde ani světélko, světelný smog, a tak je ta nádhera vesmírna tak nějak hodně blízko.

Nejhorší jsou ty rána. V listopadu je již pořádně zima a nikomu se nechce ze spacáku vylézat. Vždy se ale najde geroj, který naplní ešusy, vařiče dá do pohybu. My pak jen tak ještě poleháváme, popíjíme čajíček a přikusujeme delikatesy. Už se jenom čeká, kdo hodí lančmít, made in Danemark, na pánev, přihodí vejce a ještě to několikrát zopakuje. To nemá chybu. Ono stejně na těch vandrech je nejlepší tohle bojové žrádlo. V zimní přírodě to totiž nebývale chutná.

Házíme na sebe hadry, utahujeme tkaničky a pomalu jdeme najít ty šindelovníky, korálovce jedlové, bondarcevky horské. Pětkrát jsme kolem těch šindelovníků určitě přešli, ale nenašli. Udělali jsme zásadní chybu. Hledali jsme plodnice. My jsme si totiž mysleli, že již zdaleka nás budou vítat.

Na pátý pokus jsme začali hledat strom. A našli. Šindelovníci ale nikde. Zmizeli, jako by se doslova vypařili. Na zemi nic, na stromě rovněž nic. Kam se poděli? To jsme tedy nečekali! Máme tady další záhadu. Nevíte někdo, co se mohlo s nimi stát?

Pravděpodobnou odpověď nám poskytl významný evropský mykolog, spisovatel, propagátor hub, hvězda televizí, rozhlasů, tiskovin, pan ing. Jiří Baier. V osvětové činnosti, bezesporu úspěšně nahradil pana Smotlachu staršího. Tvrdí, že přišel jejich čas a zmizeli. Tak to v přírodě chodí, dodal, a projevil zájem si je v příštím roce prohlédnout. A to můžete i vy, přátelé....     REAGOVAT

17. 4. 2014 22:45
   Václav Burle   Dnes se nám v tomto překrásném a milovaném kraji na Staré řece zadařilo. Potkali jsme smrže, orchideje nachové, bezové a i mužské. Tolik štěstí najednou to bývá od Matičky přírody jen za odměnu. Děkujeme ti matičko.     REAGOVAT

17. 4. 2014 23:37
   Vstavač znamenaný   Klikněte pro větší obrázekBudeme je pravidelně pozorovat. Není jich tam moc, ale každý fotograf si snímek udělá. Musíme být jenom všichni hodně opatrní. Mezi nimi je i několik vstavačů nachových.      REAGOVAT

17. 4. 2014 23:47
   Smrž vysoký   Klikněte pro větší obrázekNení zas tak jednoduché jednotlivé smrže od sebe rozeznat. I machři mají problém. Letos jsme na smrže měli štěstí. Snad se to bude opakovat i v příštím roce. Jenom ty kačenky byly bídné. Co ale člověk nadělá, že?!     REAGOVAT

17. 4. 2014 23:51
   Husy divoké...   Klikněte pro větší obrázek...už jsou dávno tady. Vyrazíme? V sobotu na obojživelníky a pak na rybníky.     REAGOVAT

17. 4. 2014 23:58
   Volavka popelavá   Klikněte pro větší obrázekUž jsou na hnízdech. Připravte se vyrážíme. Snad se vydaří lépe než v minulém roce. Budou i hadi z Čech, Moravy a Slezska.     REAGOVAT

18. 4. 2014 00:01
   Hladka   Klikněte pro větší obrázekNa blogu v mnoha provedeních. Snímala se moc dobře protože po ránu byla zmrzla a nebyla schopna pohybu. Snad se opět i v sobotu vydaří. Ještě máte čas se přihlásit...     REAGOVAT

18. 4. 2014 14:29
   jozkazhor   Ježíši to je objev. Ty jsou na hnízdech už měsíc. Jak tam lezete? Po provazovém žebříku? Bacha, voni dost sekaj zobákem.     REAGOVAT

18. 4. 2014 00:30
   jozkazhor   Fakt? Mužsky kvete až koncem května. Potkavejte ale nevýmyslejte.     REAGOVAT

18. 4. 2014 00:40
   Václav Burle   Tak pojď a já ti ho ukážu. Dokonce ti nabízím sázku o 50 000,- korun českých. Když tam bude, tak zaplatíš. OK? A teď se srabe předveď. Neustále prudíš a nevíš vůbec nic!!!     REAGOVAT

18. 4. 2014 00:41
   Václav   Ještě jsem zapomenul. On dokonce za několik dnů vykvete i na západočeské lokalitě. Ale tam není znamenaný, ale pravý.     REAGOVAT

18. 4. 2014 00:46
   Dnešní orchidej   Klikněte pro větší obrázekDnes nasnímaný znamenaný. Bohužel se na nich dosti podepsalo to sucho. Ale teprve začínají kvést. Zanedlouho jich tam bude "mnoho".     REAGOVAT

18. 4. 2014 14:06
   jozkazhor   Plané sliby. Vyfotit s titulní stránkou novin s datem. Voni totiž ještě nekvetou ani bledý. Ale v y f o t i t !     REAGOVAT

18. 4. 2014 19:03
   Lumír Horký   Božínku Vašíku ty nám ho ukážeš už tam jedu do Chuchle      REAGOVAT

18. 4. 2014 11:02
   Alivendes   Dobrý den, koukal jsem i na ten blog, říkáte v okolí Staré řeky? Já jsem se do Českého Krasu na houby minulé jaro vypravil a bohužel jsem neměl štěstí...     REAGOVAT

18. 4. 2014 14:25
   jozkazhor   Hlavně nekecat pane Burle. Voni totiž i bledý u Strakonic jsou ještě v poupatech. Nalhat a nekrást!     REAGOVAT

Předchozí      1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  293  294  295  296  297  298  299  300  301  302  303  304  305  306  307  308  309  310  311  312  313  314  315  316  317  318  319  320  321  322  323  324  325  326  327  328  329  330  331  332  333  334  335  336  337  338  339  340  341  342  343  344  345  346  347  348  349  350  351  352  353  354  355  356  357  358  359  360  361  362  363  364  365  366  367  368  369  370  371  372  373  374  375  376  377  378  379  380  381  382  383  384  385  386  387  388  389  390  391  392  393  394  395  396  397  398  399  400  401  402  403  404  405  406  407  408  409  410  411  412  413  414  415  416  417  418  419  420  421  422  423  424  425  426  427  428  429  430  431  432  433  434  435  436  437  438  439  440  441  442  443  444  445  446  447  448  449  450  451  452  453  454  455  456  457  458  459  460  461  462  463  464  465  466  467  468  469  470  471  472  473  474  475  476  477  478  479  480  481  482  483  484  485  486  487  488  489  490  491  492  493  494  495  496  497  498  499  500  501  502  503  504  505  506  507  508  509  510  511  512  513  514  515  516  517  518  519  520  521  522  523  524  525  526  527  528  529  530  531  532  533  534  535  536  537  538  539  540  541  542  543  544  545  546  547  548  549  550  551  552  553  554  555  556  557  558  559  560  561  562  563  564  565  566  567  568  569  570  571  572  573  574  575  576  577  578  579  580  581  582  583  584  585  586  587  588  589  590  591  592  593  594  595  596  597  598  599  600  601  602  603  604  605  606  607  608  609  610  611  612  613  614  615  616  617  618  619  620  621  622  623  624  625  626  627  628  629  630  631  632  633  634  635  636  637  638  639  640  641  642  643  644  645  646  647  648  649  650  651  652  653  654  655  656  657  658  659  660  661  662  663  664  665  666  667  668  669  670  671  672  673  674  675  676  677  678  679  680  681  682  683  684  685  686  687  688  689  690  691  692  693  694  695  696  697  698  699  700  701  702  703  704  705  706  707  708  709  710  711  712  713  714  715  716  717  718  719  720  721  722  723  724  725  726  727  728  729  730  731  732  733  734  735  736  737  738  739  740  741  742  743  744  745  746  747  748  749  750  751  752  753  754  755  756  757  758  759  760  761  762  763  764  765  766  767  768  769  770  771  772  773  774  775  776  777  778  779  780  781  782  783  784  785  786  787  788  789  790  791  792  793  794  795  796  797  798  799  800  801  802  803  804  805  806  807  808  809  810  811  812  813  814  815  816  817  818  819  820  821  822  823  824  825  826  827  828  829  830  831  832  833  834  835  836  837  838  839  840  841  842  843  844  845  846  847  848  849  850  851  852  853  854  855  856  857  858  859  860  861  862  863  864  865  866  867  868  869  870  871  872  873  874  875  876  877  878  879  880  881  882  883  884  885  886  887  888  889  890  891  892  893  894  895  896  897  898  899  900  901  902  903  904  905  906  907  908  909  910  911  912  913  914  915  916  917  918  919  920  921  922  923  924  925  926  927  928  929  930  931  932  933  934  935  936  937  938  939  940  941  942  943  944  945  946  947  948  949  950  951  952  953  954  955  956  957  958  959  960  961  962  963  964  965  966  967  968  969  970  971  972  973  974  975  976  977  978  979  980  981  982  983  984  985  986  987  988  989  990  991  992  993  994  995  996  997  998  999  1000  1001  1002  1003  1004  1005  1006  1007  1008  1009  1010  1011  1012  1013  1014  1015  1016  1017  1018  1019  1020  1021  1022  1023  1024  1025  1026  1027  1028  1029  1030  1031  1032  1033  1034  1035  1036  1037  1038  1039  1040  1041  1042  1043  1044  1045  1046  1047  1048  1049  1050  1051  1052  1053  1054  1055  1056  1057  1058  1059  1060  1061  1062  1063  1064  1065  1066  1067  1068  1069  1070  1071  1072  1073  1074  1075  1076  1077  1078  1079  1080  1081  1082  1083  1084  1085  1086  1087  1088  1089  1090  1091  1092  1093  1094  1095  1096  1097  1098  1099  1100  1101  1102  1103  1104  1105  1106  1107  1108  1109  1110  1111  1112  1113  1114  1115  1116  1117  1118  1119  1120  1121  1122  1123  1124  1125  1126  1127  1128  1129  1130  1131  1132  1133  1134  1135  1136  1137  1138  1139  1140  1141  1142  1143  1144  1145  1146  1147  1148  1149  1150  1151  1152  1153  1154  1155  1156  1157  1158  1159  1160  1161  1162  1163  1164  1165  1166  1167  1168  1169  1170  1171  1172  1173  1174  1175  1176  1177  1178  1179  1180  1181  1182  1183  1184  1185  1186  1187  1188  1189  1190  1191  1192  1193  1194  1195  1196  1197  1198  1199  1200  1201  1202  1203  1204  1205  1206  1207  1208  1209  1210  1211  1212  1213  1214  1215  1216  1217  1218  1219  1220  1221  1222  1223  1224  1225  1226  1227  1228  1229  1230  1231  1232  1233  1234  1235  1236  1237  1238  1239  1240  1241  1242  1243  1244  1245  1246  1247  1248  1249  1250  1251  1252  1253  1254  1255  1256  1257  1258  1259  1260  1261  1262  1263  1264  1265  1266  1267  1268  1269  1270  1271  1272  1273  1274  1275  1276  1277  1278  1279  1280  1281  1282  1283  1284  1285  1286  1287  1288  1289  1290  1291  1292  1293  1294  1295  1296  1297  1298  1299  1300  1301  1302  1303  1304  1305  1306  1307  1308  1309  1310  1311  1312  1313  1314  1315  1316  1317  1318  1319  1320  1321  1322  1323  1324  1325  1326  1327  1328  1329  1330  1331  1332  1333  1334  1335  1336  1337  1338  1339  1340  1341  1342  1343  1344  1345  1346  1347  1348  1349  1350  1351  1352  1353  1354  1355  1356  1357  1358  1359  1360  1361  1362  1363  1364  1365  1366  1367  1368  1369  1370  1371  1372  1373  1374  1375  1376  1377  1378  1379  1380  1381  1382  1383  1384  1385  1386  1387  1388  1389  1390  1391  1392  1393  1394  1395  1396  1397  1398  1399  1400  1401  1402  1403  1404  1405  1406  1407  1408  1409  1410  1411  1412  1413  1414  1415  1416  1417  1418  1419  1420  1421  1422  1423  1424  1425  1426  1427  1428  1429  1430  1431  1432  1433  1434  1435  1436  1437  1438  1439  1440  1441  1442  1443  1444  1445  1446  1447  1448  1449  1450  1451  1452  1453  1454  1455  1456  1457  1458  1459  1460  1461  1462  1463  1464  1465  1466  1467  1468  1469  1470  1471  1472  1473  1474  1475  1476  1477  1478  1479  1480  1481  1482  1483  1484  1485  1486  1487  1488  1489  1490  1491  1492  1493  1494  1495  1496  1497  1498  1499  1500  1501  1502  1503  1504  1505  1506  1507  1508  1509  1510  1511  1512  1513  1514  1515  1516  1517  1518  1519  1520  1521  1522  1523  1524  1525  1526  1527  1528  1529  1530  1531  1532  1533  1534  1535  1536  1537  1538  1539  1540  1541  1542  1543  1544  1545  1546  1547  1548  1549  1550  1551  1552  1553  1554  1555  1556  1557  1558  1559  1560  1561  1562  1563  1564  1565  1566  1567  1568  1569  1570  1571  1572  1573  1574  1575  1576  1577  1578  1579  1580  1581  1582  1583  1584  1585  1586  1587  1588  1589  1590  1591  1592  1593  1594  1595  1596  1597  1598  1599  1600  1601  1602  1603  1604  1605  1606  1607  1608  1609  1610  1611  1612  1613  1614  1615  1616  1617  1618  1619  1620  1621  1622  1623  1624  1625  1626  1627  1628  1629  1630  1631  1632  1633  1634  1635  1636  1637  1638  1639  1640  1641  1642  1643  1644  1645  1646  1647  1648  1649  1650  1651  1652  1653  1654  1655  1656  1657  1658  1659  1660  1661  1662  1663  1664  1665  1666  1667  1668  1669  1670  1671  1672  1673  1674  1675  1676  1677  1678  1679  1680  1681  1682  1683  1684  1685  1686  1687  1688  1689  1690  1691  1692  1693  1694  1695  1696  1697  1698  1699  1700  1701  1702  1703  1704  1705  1706  1707  1708  1709  1710  1711  1712  1713  1714  1715  1716  1717  1718  1719  1720  1721  1722  1723  1724  1725  1726  1727  1728  1729  1730  1731  1732  1733  1734  1735  1736  1737  1738  1739  1740  1741  1742  1743  1744  1745  1746  1747  1748  1749  1750  1751  1752  1753  1754  1755  1756  1757  1758  1759  1760  1761  1762  1763  1764  1765  1766  1767  1768  1769  1770  1771  1772  1773  1774  1775  1776  1777  1778  1779  1780  1781  1782  1783  1784  1785  1786  1787  1788  1789  1790  1791  1792  1793  1794  1795  1796  1797  1798  1799  1800  1801  1802  1803  1804  1805  1806  1807  1808  1809  1810  1811  1812  1813  1814  1815  1816  1817  1818  1819  1820  1821  1822  1823  1824  1825  1826  1827  1828  1829  1830  1831  1832  1833  1834  1835  1836  1837  1838  1839  1840  1841  1842  1843  1844  1845  1846  1847  1848  1849  1850  1851  1852  1853  1854  1855  1856  1857  1858  1859  1860  1861  1862  1863  1864  1865  1866  1867  1868  1869  1870  1871  1872  1873  1874  1875  1876  1877  1878  1879  1880  1881  1882  1883  1884  1885  1886  1887  1888  1889  1890  1891  1892  1893  1894  1895  1896  1897  1898  1899  1900  1901  1902  1903  1904  1905  1906  1907  1908  1909  1910  1911  1912  1913  1914  1915  1916  1917  1918  1919  1920  1921  1922  1923  1924  1925  1926  1927  1928  1929  1930  1931  1932  1933  1934  1935  1936  1937  1938  1939  1940  1941  1942  1943  1944  1945  1946  1947  1948  1949  1950  1951  1952  1953  1954  1955  1956  1957  1958  1959  1960  1961  1962  1963  1964  1965  1966  1967  1968  1969  1970  1971  1972  1973  1974  1975  1976  1977  1978  1979  1980  1981  1982  1983  1984  1985  1986  1987  1988  1989  1990  1991  1992  1993  1994  1995  1996  1997  1998  1999  2000  2001  2002  2003  2004  2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020  2021  2022  2023  2024  2025  2026  2027  2028  2029  2030  2031  2032  2033  2034  2035  2036  2037  2038  2039  2040  2041  2042  2043  2044  2045  2046  2047  2048  2049  2050  2051  2052  2053  2054  2055  2056  2057  2058  2059  2060  2061  2062  2063  2064  2065  2066  2067  2068  2069  2070  2071  2072  2073  2074  2075  2076  2077  2078  2079  2080  2081  2082  2083  2084  2085  2086  2087  2088  2089  2090  2091  2092  2093  2094  2095  2096  2097  2098  2099  2100  2101  2102  2103  2104  2105  2106  2107  2108  2109  2110  2111  2112  2113  2114  2115  2116  2117  2118  2119  2120  2121  2122  2123  2124  2125  2126  2127  2128  2129  2130  2131  2132  2133  2134  2135  2136  2137  2138  2139  2140  2141  2142  2143  2144  2145  2146  2147  2148  2149  2150  2151  2152  2153  2154  2155  2156  2157  2158  2159  2160  2161  2162  2163  2164  2165  2166  2167  2168  2169  2170  2171  2172  2173  2174  2175  2176  2177  2178  2179  2180  2181  2182  2183  2184  2185  2186  2187  2188  2189  2190  2191  2192  2193  2194  2195  2196  2197  2198  2199  2200  2201  2202  2203  2204  2205  2206  2207  2208  2209  2210  2211  2212  2213  2214  2215  2216  2217  2218  2219  2220  2221  2222  2223  2224  2225  2226  2227  2228  2229  2230  2231  2232  2233  2234  2235  2236  2237  2238  2239  2240  2241  2242  2243  2244  2245  2246  2247  2248  2249  2250  2251  2252  2253  2254  2255  2256  2257  2258  2259  2260  2261  2262  2263  2264  2265  2266  2267  2268  2269  2270  2271  2272  2273  2274  2275  2276  2277  2278  2279  2280  2281  2282  2283  2284  2285  2286  2287  2288  2289  2290  2291  2292  2293  2294  2295  2296  2297  2298  2299  2300  2301  2302  2303  2304  2305  2306  2307  2308  2309  2310  2311  2312  2313  2314  2315  2316  2317  2318  2319  2320  2321  2322  2323  2324  2325  2326  2327  2328  2329  2330  2331  2332  2333  2334  2335  2336  2337  2338  2339  2340  2341  2342  2343  2344  2345  2346  2347  2348  2349  2350  2351  2352  2353  2354  2355  2356  2357  2358  2359  2360  2361  2362  2363  2364  2365  2366  2367  2368  2369  2370  2371  2372  2373  2374  2375  2376  2377  2378  2379  2380  2381  2382  2383  2384  2385  2386  2387  2388  2389  2390  2391  2392  2393  2394  2395  2396  2397  2398  2399  2400  2401  2402  2403  2404  2405  2406  2407  2408  2409  2410  2411  2412  2413  2414  2415  2416  2417  2418  2419  2420  2421  2422  2423  2424  2425  2426  2427  2428  2429  2430  2431  2432  2433  2434  2435  2436  2437  2438  2439  2440  2441  2442  2443  2444  2445  2446  2447  2448  2449  2450  2451  2452  2453  2454  2455  2456  2457  2458  2459  2460  2461  2462  2463  2464  2465  2466  2467  2468  2469  2470  2471  2472  2473  2474  2475  2476  2477  2478  2479  2480  2481  2482  2483  2484  2485  2486  2487  2488  2489  2490  2491  2492  2493  2494  2495  2496  2497  2498  2499  2500  2501  2502  2503  2504  2505  2506  2507  2508  2509  2510  2511  2512  2513  2514  2515  2516  2517  2518  2519  2520  2521  2522  2523  2524  2525  2526  2527  2528  2529  2530  2531  2532  2533  2534  2535  2536  2537  2538  2539  2540  2541  2542  2543  2544  2545  2546  2547  2548  2549  2550  2551  2552  2553  2554  2555  2556  2557  2558  2559  2560  2561  2562  2563  2564  2565  2566  2567  2568  2569  2570  2571  2572  2573  2574  2575  2576  2577  2578  2579  2580  2581  2582  2583  2584  2585  2586  2587  2588  2589  2590  2591  2592  2593  2594  2595  2596  2597  2598  2599  2600  2601  2602  2603  2604  2605  2606  2607  2608  2609  2610  2611  2612  2613  2614  2615  2616  2617  2618  2619  2620  2621  2622  2623  2624  2625  2626  2627  2628  2629  2630  2631  2632  2633  2634  2635  2636  2637  2638  2639  2640  2641  2642  2643  2644  2645  2646  2647  2648  2649  2650  2651  2652  2653  2654  2655  2656  2657  2658  2659  2660  2661  2662  2663  2664  2665  2666  2667  2668  2669  2670  2671  2672  2673  2674  2675  2676  2677  2678  2679  2680  2681  2682  2683  2684  2685  2686  2687  2688  2689  2690  2691  2692  2693  2694  2695  2696  2697  2698  2699  2700  2701  2702  2703  2704  2705  2706  2707  2708  2709  2710  2711  2712  2713  2714  2715  2716  2717  2718  2719  2720  2721  2722  2723  2724  2725  2726  2727  2728  2729  2730  2731  2732  2733  2734  2735  2736  2737  2738  2739  2740  2741  2742  2743  2744  2745  2746  2747  2748  2749  2750  2751  2752  2753  2754  2755  2756  2757  2758  2759  2760  2761  2762  2763  2764  2765  2766  2767  2768  2769  2770  2771  2772  2773  2774  2775  2776  2777  2778  2779  2780  2781  2782  2783  2784  2785  2786  2787  2788  2789  2790  2791  2792  2793  2794  2795  2796  2797  2798  2799  2800  2801  2802  2803  2804  2805  2806  2807  2808  2809  2810  2811  2812  2813  2814  2815  2816  2817  2818  2819  2820  2821  2822  2823  2824  2825  2826  2827  2828  2829  2830  2831  2832  2833  2834  2835  2836  2837  2838  2839  2840  2841  2842  2843  2844  2845  2846  2847  2848  2849  2850  2851  2852  2853  2854  2855  2856  2857  2858  2859  2860  2861  2862  2863  2864  2865  2866  2867  2868  2869  2870  2871  2872  2873  2874  2875  2876  2877  2878  2879  2880  2881  2882  2883  2884  2885  2886  2887  2888  2889  2890  2891  2892  2893  2894  2895  2896  2897  2898  2899  2900  2901  2902  2903  2904  2905  2906  2907  2908  2909  2910  2911  2912  2913  2914  2915  2916  2917  2918  2919  2920  2921  2922  2923  2924  2925  2926  2927  2928  2929  2930  2931  2932  2933  2934  2935  2936  2937  2938  2939  2940  2941  2942  2943  2944  2945  2946  2947  2948  2949  2950  2951  2952  2953  2954  2955  2956  2957  2958  2959  2960  2961  2962  2963  2964  2965  2966  2967  2968  2969  2970  2971  2972  2973  2974  2975  2976  2977  2978  2979  2980  2981  2982  2983  2984  2985  2986  2987  2988  2989  2990  2991  2992  2993  2994  2995  2996  2997  2998  2999  3000  3001  3002  3003  3004  3005  3006  3007  3008  3009  3010  3011  3012  3013  3014  3015  3016  3017  3018  3019  3020  3021  3022  3023  3024  3025  3026  3027  3028  3029  3030  3031  3032  3033  3034  3035  3036  3037  3038  3039  3040  3041  3042  3043  3044  3045  3046  3047  3048  3049  3050  3051  3052  3053  3054  3055  3056  3057  3058  3059  3060  3061  3062  3063  3064  3065  3066  3067  3068  3069  3070  3071  3072  3073  3074  3075  3076  3077  3078  3079  3080  3081  3082  3083  3084  3085  3086  3087  3088  3089  3090  3091  3092  3093  3094  3095  3096  3097  3098  3099  3100  3101  3102  3103  3104  3105  3106  3107  3108  3109  3110  3111  3112  3113  3114  3115  3116  3117  3118  3119  3120  3121  3122  3123  3124  3125  3126  3127  3128  3129  3130  3131  3132  3133  3134  3135  3136  3137  3138  3139  3140  3141  3142  3143  3144  3145  3146  3147  3148  3149  3150  3151  3152  3153  3154  3155  3156  3157  3158  3159  3160  3161  3162  3163  3164  3165  3166  3167  3168  3169  3170  3171  3172  3173  3174  3175  3176  3177  3178  3179  3180  3181  3182  3183  3184  3185  3186  3187  3188  3189  3190  3191  3192  3193  3194  3195  3196  3197  3198  3199  3200  3201  3202  3203  3204  3205  3206  3207  3208  3209  3210  3211  3212  3213  3214  3215  3216  3217  3218  3219  3220  3221  3222  3223  3224  3225  3226  3227  3228  3229  3230  3231  3232  3233  3234  3235  3236  3237  3238  3239  3240  3241  3242  3243  3244  3245  3246  3247  3248  3249  3250  3251  3252  3253  3254  3255  3256  3257  3258  3259  3260  3261  3262  3263  3264  3265  3266  3267  3268  3269  3270  3271  3272  3273  3274  3275  3276  3277  3278  3279  3280  3281  3282  3283  3284  3285  3286  3287  3288  3289  3290  3291  3292  3293  3294  3295  3296  3297  3298  3299  3300  3301  3302  3303  3304  3305  3306  3307  3308  3309  3310  3311  3312  3313  3314  3315  3316  3317  3318  3319  3320  3321  3322  3323  3324  3325  3326  3327  3328  3329  3330  3331  3332  3333  3334  3335  3336  3337  3338  3339  3340  3341  3342  3343  3344  3345  3346  3347  3348  3349  3350  3351  3352  3353  3354  3355  3356  3357  3358  3359  3360  3361  3362  3363  3364  3365  3366  3367  3368  3369  3370  3371  3372  3373  3374  3375  3376  3377  3378  3379  3380  3381  3382  3383  3384  3385  3386  3387  3388  3389  3390  3391  3392  3393  3394  3395  3396  3397  3398  3399  3400  3401  3402  3403  3404  3405  3406  3407  3408  3409  3410  3411  3412  3413  3414  3415  3416  3417  3418  3419  3420  3421  3422  3423  3424  3425  3426  3427  3428  3429  3430  3431  3432  3433  3434  3435  3436  3437  3438  3439  3440  3441  3442  3443  3444  3445  3446  3447  3448  3449  3450  3451  3452  3453  3454  3455  3456  3457  3458  3459  3460  3461  3462  3463  3464  3465  3466  3467  3468  3469  3470  3471  3472  3473  3474  3475  3476  3477  3478  3479  3480  3481  3482  3483  3484  3485  3486  3487  3488  3489  3490  3491  3492  3493  3494  3495  3496  3497  3498  3499  3500  3501  3502  3503  3504  3505  3506  3507  3508  3509  3510  3511  3512  3513  3514  3515  3516  3517  3518  3519  3520  3521  3522  3523  3524  3525  3526  3527  3528  3529  3530  3531  3532  3533  3534  3535  3536  3537  3538  3539  3540  3541  3542  3543  3544  3545  3546  3547  3548  3549  3550  3551  3552  3553  3554  3555  3556  3557  3558  3559  3560  3561  3562  3563  3564  3565  3566  3567  3568  3569  3570  3571  3572  3573  3574  3575  3576  3577  3578  3579  3580  3581  3582  3583  3584  3585  3586  3587  3588  3589  3590  3591  3592  3593  3594  3595  3596  3597  3598  3599  3600  3601  3602  3603  3604  3605  3606  3607  3608  3609  3610  3611  3612  3613  3614  3615  3616  3617  3618  3619  3620  3621  3622  3623  3624  3625  3626  3627  3628  3629  3630  3631  3632  3633  3634  3635  3636  3637  3638  3639  3640  3641  3642  3643  3644  3645  3646  3647  3648  3649  3650  3651  3652  3653  3654  3655  3656  3657  3658  3659  3660  3661  3662  3663  3664  3665  3666  3667  3668  3669  3670  3671  3672  3673  3674  3675  3676  3677  3678  3679  3680  3681  3682  3683  3684  3685  3686  3687  3688  3689  3690  3691  3692  3693  3694  3695  3696  3697  3698  3699  3700  3701  3702  3703  3704  3705  3706  3707  3708  3709  3710  3711  3712  3713  3714  3715  3716  3717  3718  3719  3720  3721  3722  3723  3724  3725  3726  3727  3728  3729  3730  3731  3732  3733  3734  3735  3736  3737  3738  3739  3740  3741  3742  3743  3744  3745  3746  3747  3748  3749  3750  3751  3752  3753  3754  3755  3756  3757  3758  3759  3760  3761  3762  3763  3764  3765  3766  3767  3768  3769  3770  3771  3772  3773  3774  3775  3776  3777  3778  3779  3780  3781  3782  3783  3784  3785  3786  3787  3788  3789  3790  3791  3792  3793  3794  3795  3796  3797  3798  3799  3800  3801  3802  3803  3804  3805  3806  3807  3808  3809  3810  3811  3812  3813  3814  3815  3816  3817  3818  3819  3820  3821  3822  3823  3824  3825  3826  3827  3828  3829  3830  3831  3832  3833  3834  3835  3836  3837  3838  3839  3840  3841  3842  3843  3844  3845  3846  3847  3848  3849  3850  3851  3852  3853  3854  3855  3856  3857  3858  3859  3860  3861  3862  3863  3864      Další 

Příspěvků na stránce: